צעיר פלסטיני נהרג בעימותים עם כוח מג"ב במחנה הפליטים ג'נין

הפלסטינים טוענים כי הצעיר נורה בפלג גופו העליון ומת מפצעיו בבית החולים. במשמר הגבול מסרו כי הכוח פתח לעברו באש לאחר שניסה להשליך לעברם מטען. לדבריהם, המטען נשמט מידי הצעיר והתפוצץ בקרבתו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

גורמים פלסטינים רשמיים דיווחו כי צעיר פלסטיני נורה הלילה (רביעי) למוות בעימותים עם חיילים במחנה הפליטים ג'נין. לפי הדיווחים, הצעיר - עז-אדין וליד בני גרה בן 21 - נפגע מכדור חי בפלג גופו העליון והועבר במצב קשה מאוד לבית החולים ומת מפצעיו.

מדוברות מג"ב נמסר כי כוח משמר הגבול נכנס למחנה לצורך פעילות מעצרים. לדבריהם, במהלך הפעילות החשוד ניסה להשליך לעבר הכוח מטען ובתגובה פתח אחד הלוחמים באש לעברו ופצע אותו. מהדוברות הוסיפו כי המטען נשמט מידו של הצעיר והתפוצץ לידו. לא היו נפגעים בקרב הכוח הישראלי.

עדי ראייה פלסטינים מצדם טוענים כי האש נפתחה לעבר הצעיר במהלך עימותים שהתפתחו בין עשרות צעירים פלסטינים לבין הכוח הישראלי.

לפני כחודשיים דיווח הסהר האדום כי פלסטיני נהרג ושישה נפצעו מירי חי בעימותים שהתפתחו עם כוחות הביטחון בתום הלוויה ליד הכפר בית אומר הסמוך לחברון. לפי גורמי רפואה פלסטינים, ההרוג השתתף בהלוויית קרוב משפחתו שמת באותו השבוע מסיבוך רפואי.

בצה"ל טענו כי כ-700 פלסטינים התעמתו עם כוחות הביטחון בתום הלוויה ויידו אבנים ובקבוקי תבערה לעבר הכוחות שהשיבו בירי רימוני גז. הכוח הצבאי שהיה במקום מסר כי ארבעה פלסטינים נפגעו מירי כדורי רוגר, שעוצמת פגיעתם נחשבת חלשה יותר לעומת תחמושת רגילה. הכוח שהיה במקום, מחטיבת גולני, דיווח כי ביצע את הירי לעבר פלג גופם התחתון של ארבעת הפצועים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ