מצרים תפתח את מעבר רפיח בשני הכיוונים למשך שלושה ימים

ערב חודש הרמדאן, מצרים הסכימה לבקשתו של נשיא הרשות הפלסטינית לאפשר מעבר מרצועת עזה למצרים ולהיפך. לפני כשבועים נפתח המעבר למשך שלושה ימים, אולם רק עבור הנכנסים לרצועה

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

מינהל המעברים של הרשות הפלסטינית ברצועת עזה הודיע הבוקר (רביעי) כי ממשלת מצרים החליטה לפתוח את מעבר רפיח למשך שלושה ימים במהלך סוף השבוע הקרוב ותחילת השבוע הבא.

לדברי ראש מינהל המעברים של הרשות, נזמי מהנא, המעבר ייפתח בשני הכיוונים בימים שבת עד ראשון במטרה "להקל על סבלם של תושבים רבים שתקועים ברצועה או בשטח מצרים", בהם סטודנטים, משפחות ותושבים המחזיקים בדרכונים זרים.

לדברי מהנא, ההחלטה לפתוח את המעבר התקבלה בעקבות פנייה ישירה של נשיא הרשות, מחמוד עבאס (אבו-מאזן), לנשיא המצרי עבד אל-פתח א-סיסי ולבכירים בממשלת מצרים, לפתוח את המעבר ערב חודש הרמדאן, שיתחיל בעוד כשבוע. 

פלסטינים במעבר רפיח, בחודש מארסצילום: אי־פי

ראש מנהלת המעברים ברצועה, מאהר אבו סבחה, הוסיף כיכי יציאת הפלסטינים מהרצועה תתבצע על פי הרישומים במשרד הפנים ובמנגנוני הביטחון בעזה.

יש לציין כי לראשונה מאז מארס מעבר רפיח נפתח לפני כשבועים למשך שלושה ימים, אולם רק בכיוון אחד והתאפשרה כניסה לרצועה בלבד. אלפי פלסטינים - נשים, ילדים, חולים וקשישים - המתינו שעות רבות בצד המצרי של המעבר מדי יום במשך שבועות רבים, גם בשיא החום שתקף את האזור, עד לרגע הזה בניסיונם להיכנס לרצועת עזה.

רשות המעברים בעזה דיווחה כי יש כ-15 אלף איש שביקשו לצאת מהרצועה ועדיין לכודים בה מאז מבצע "צוק איתן" ללא יכולת לשוב ללימודיהם, לעבודתם או למשפחתם בחו"ל. אלפים מהם זקוקים לטיפול רפואי ויותר מאלף אחרים הם סטודנטים שלא הצליחו לצאת ללימודיהם בחו"ל ועלולים לאבד את הוויזות והמלגות שלהם ולהחמיץ שנת לימודים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ