שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

רקטה שוגרה הערב (חמישי) לעבר ישראל מרצועת עזה, קצין בצה"ל אמר כי היא התפוצצה בשטח הרצועה וכי לא אותו נפילות בתחומי ישראל. אזעקה נשמעה לאחר השיגור באשקלון ובמועצה האזורית חוף אשקלון. תושבים בכמה יישובים באזור דיווחו כי שמעו קול פיצוץ. בשבוע שעבר נורו בסך הכל ארבע רקטות לעבר ישראל.

ירון, תושב אחד מישובי חוף אשקלון, אמר הערב כי האזעקה לא הפתיעה אותו. לדבריו, "במהלך השבוע קראתי את ההודעות של חמאס בתקשורת וידענו שזה עניין של זמן. התגובה כששמעתי את האזעקה בבית הייתה של אדישות, חזרה לימים של לפני שנה".

ראש המועצה האזורית שדות נגב תמיר עידאן אמר הערב כי "טפטופי הירי בתקופה האחרונה מחזירים את תושבי הדרום לתקופה המקבילה בשנה שעברה. לא ניתן לקיים שגרת חיים תחת איום מתמיד של ירי רקטות והחשש בקרב התושבים מפני הסלמה בקיץ הקרוב הולך ומתעצם. לכן אנו מצפים מממשלת ישראל שתגיב לירי בעוצמה על מנת שיובהר בצורה חד משמעית שלא נסכים להיות בני ערובה של ארגוני הטרור מרצועת עזה".

כוחות הביטחון ליד נפל רקטה בדרום, אשתקדצילום: אילן אסייג

תושב המועצה האזורית שער הנגב אבי דבוש אמר ל"הארץ" כי לדעתו יש צורך בהסדר מדיני כדי להפסיק את שגרת הירי: "הבלוף נחשף. עשרה חודשים שמוסמסו והתאדו, מתפוצצים לכולנו בפרצוף. זה הזמן להפסיק לעשות עוד מאותו דבר ולצפות לתוצאה שונה. אחרי 14 שנות רקטות, מגיעה לנו הסדרה מדינית ארוכת טווח". 

היום אחר הצהריים הגיעו חברי התנועה לעתיד הנגב המערבי לפסטיבל קולנוע דרום המתקיים בסינמטק שדרות וחילקו לנוכחים מטריות נייר. "רצינו להעביר מסר שהירי לעבר הדרום הוא רק טפטופים כמו שהמדינה חושבת, ואפשר להירגע", הסבירו בתנועה בלשון סגי נהור.

ביום שבת האחרון נורתה רקטה מרצועת עזה לעבר המועצה האזורית חוף אשקלון והתפוצצה בשטח פתוח בלי לגרום לנפגעים או לנזק. שלושה ימים קודם לכן נורו שלוש רקטות לשטח ישראל, שתיים מהן התפוצצו בשטחים פתוחים במועצה האזורית שדות נגב, ואחת באזור אשקלון. ההערכה במערכת הביטחון היתה כי הירי בוצע כחלק ממתיחות פנימית בין ארגון סלפי לבין חמאס. בעקבות הירי, צה"ל תקף בשבוע שעבר מטרות המזוהות עם חמאס ברצועת עזה. 

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, הטיל אז את האחריות לירי על חמאס. "גם אם היורים אמש לעבר שטח ישראל הם כנופיות של סוררים מארגוני ג'יהאד עולמי המעוניינים לאתגר את חמאס באמצעות ירי לעברנו, אנו רואים בחמאס אחראי למתרחש ברצועה, ולא נסבול ניסיונות פגיעה באזרחינו". הוא הוסיף כי "אני מציע לא לבחון את סבלנותה של ישראל כלפי הטרור הזה. לא נתפשר על ביטחונם של אזרחי ישראל ולא נסכים לחזרה למציאות של טפטופי ירי".

בשבוע שעבר פורסם כי בעקבות ירי הרקטות לדרום בשבועות האחרונים, צה"ל החליט לפרוס סוללות כיפת ברזל באתרים שונים בדרום הארץ. בין היתר, חיל האוויר מיקם סוללת כיפת ברזל באשדוד.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ