נתניהו: דו"ח האו"ם על צוק איתן - בזבוז זמן

לקראת פרסום דו"ח ועדת החקירה של האו"ם בימים הקרובים, הוגש היום לראש הממשלה הדו"ח שהוכן בישראל על המבצע. נתניהו תקף את המועצה לזכויות אדם של האו"ם, ואמר כי היא גורם עוין ולא אובייקטיבי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר הבוקר (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה כי קריאת דו"ח ועדת החקירה של האו"ם בנושא פשעי מלחמה במבצע צוק איתן היא "בזבוז זמן". נתניהו ציין כי המועצה לזכויות אדם של האו"ם, שאחראית לכתיבת הדו"ח, "היא גורם עוין ולא אובייקטיבי ביחס לישראל...שקיבל יותר החלטות נגד ישראל מאשר נגד סוריה איראן וצפון קוריאה גם יחד". 

דו"ח ועדת החקירה של האו"ם צפוי להתפרסם בימים הקרובים, ייתכן שכבר מחר. בפתח ישיבת הממשלה הגיש מזכיר הממשלה אביחי מנדלבליט לנתניהו את הדו"ח שהוכן בישראל על מבצע "צוק איתן" כמשקל נגד לדו"ח האו"ם.

מזכיר הממשלה מנדלבליט אמר בפתח הישיבה כי בדו"ח יוצגו פשעי מלחמה שביצעו חמאס ושאר הארגונים הפלסטינים, איומי הטרור נגד ישראל מעזה, הצעדים בהם נקטה ישראל כדי לפעול לפי כללי המשפט הבינלאומי ולמנוע פגיעה באזרחים וכן מנגנון הבדיקה והחקירה שפועל בישראל מאז "צוק איתן". 

"ישראל נמצאת תחת מתקפת דה לגיטימציה חסרת תקדים", אמר נתניהו אחרי שקיבל את הדו"ח הישראלי. "זו מתקפה לא עניינית ופוליטית כדי להשחיר את ישראל. אנחנו נגיב למתקפה הזו. זה הדו"ח שמציג את התמונה האמיתית לגבי המבצע ומוכיח שהפעולות שביצע צה"ל נעשו בהתאם לדין הבינלאומי ומתוך הצורך להגן על אזרחי המדינה מול ארגון טרור רצחני שמבצע פשע מלחמה כפול – יורה על אזרחים תוך שהוא מסתתר מאחורי אזרחים". 

נתניהו הוסיף כי ישראל מחויבת לכללי הדין הבינלאומי לא בגלל דו"חות של ועדות חקירה של האו"ם אלא כיון שהיא מדינה דמוקרטית. "אנחנו לא חוששים לבדוק את עצמנו כשצריך", אמר נתניהו. "מנגנוני החקירה והבדיקה בישראל הם מהמובילים בעולם. כשיש טענות אמינות הן נבדקות".  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ