מליאת הכנסת אישרה להאריך את החוק האוסר איחוד משפחות פלסטיניות

57 חברי כנסת תמכו בהארכתו בשנה נוספת של תוקפו של החוק המונע מתן אזרחות ישראלית או תושבות לפלסטינים הנישאים לבני זוג ישראלים. ח"כ דני עטר מהמחנה הציוני תמך

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

מליאת הכנסת האריכה אתמול (שני) בשנה נוספת את תוקפו של החוק המונע מתן אזרחות ישראלית או תושבות לפלסטינים הנישאים לבני זוג ישראלים. 57 ח"כים תמכו בהארכת החוק, 20 התנגדו ו-5 נמנעו. תוקפו של החוק, שעבר לראשונה ב-2003, מוארך על ידי מליאת הכנסת מדי שנה על סמך חוות דעת בטחוניות. בצעד יוצא דופן, החליטה ועדת הכנסת - לבקשתה של ח"כ מרב מיכאלי - להציע למליאת הכנסת לשנות את נוהל אישרורו של החוק בשנים הבאות ולהסמיך ועדה משותפת לוועדת החוץ והביטחון ולוועדת הפנים שתדון בבקשת הארכת החוק לפני שיגיע פעם נוספת להצבעה.

שר הפנים סילבן שלום הסביר בדיון את חשיבות הארכתו של החוק: "פוטנציאל הסיכון הביטחוני גובר לנוכח ההתפתחויות האזוריות והבינלאומיות ועלייה ניכרת בחודשים האחרונים במספר הפיגועים החמורים שגרמו למות אזרחים ישראלים".

ח"כ דני עטר מהמחנה הציוני החליט אתמול לתמוך בהצעת החוק של הקואליציה וקרא לחברי האופוזיציה להצביע גם כן בעד, ואמר כי "הוראת השעה משלבת בתוכה אלמנטים שמצדיקים התנגדות ומצד שני נושאים שמחייבים תמיכה בחוק. אל לנו להיתמם, השאיפה שלנו היא למדינה יהודית ודמוקרטית. אני מתכוון לתמוך בהארכת (החוק) ולו רק כדי לשמור עלינו ועל צביון המדינה שלנו".

ח"כ עאידה תומא סולימן (הרשימה המשותפת) אמרה מנגד: "הבת שלי התאהבה בבחור הולנדי בלונדיני לבן, אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם היא היתה מתאהבת בפלסטיני. הם היו נראים כמו החיים של כמעט 20 אלף משפחות שנפלו לתוך סיפור אהבה עם ערבי פלסטיני".

ראשת מרצ, ח"כ זהבה גלאון, אמרה כי "אין קבוע כמו הזמני. הכנסת מהווה חותמת גומי ומכשירה את השרץ של אחת החרפות שמכתימות את ספר החוקים הישראלי. לפי ההצעה, כל אזרח ערבי הופך למפגע בפוטנציה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ