ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

הנשיא הפלסטיני, מחמוד עבאס (אבו מאזן), העריך הערב (שלישי) כי ממשלת האחדות הפלסטינית תתפרק בימים הקרובים או שיחולו שינויים בהרכבה. עבאס, שאמר את הדברים בפגישה במועצת המהפכה של פתח, הסביר כי אם הממשלה תתפרק המטרה תהיה הקמת ממשלת אחדות חדשה. כמו כן, בכיר בפתח אמר הערב ל"הארץ" כי ראש הממשלה, ראמי אל־חמדאללה, צפוי להגיש מחר את התפטרותו לעבאס - צעד שיוביל לפירוק הממשלה.

על פי הערכות פלסטיניות, עבאס מקדם את פירוק הממשלה לנוכח העובדה שהיא לא מצליחה לתפקד כראוי, במיוחד בכל הקשור לניהול ענייני רצועת עזה ולשיתוף הפעולה עם חמאס. עם זאת, ברשות מתכוונים לפנות לכל הפלגים הפלסטיניים כדי לנסות להרכיב ממשלה לאומית חדשה.

דובר הממשלה הפלסטינית, ד"ר איהאב בסיסו, הכחיש הערב דיווחים לפיהם אל־חמדאללה כבר הודיע על התפטרות מתפקידו. לדבריו, עבאס ואל־חמדאללה צפויים להיפגש מחר כדי לדון במשבר בממשלת האחדות. הוא הוסיף כי אל־חמדאללה כבר ביקש מהנשיא הפלסטיני בשבועות האחרונים לקיים הערכת מצב באשר לתפקוד הממשלה בראשותו. לפי מקורות פלסטינים, אם תוקם ממשלה חדשה, עבאס צפוי להעניק את המנדט להרכבתה גם הפעם לאל־חמדאללה.

לדברי הבכיר בפתח, בתקופה האחרונה ישנה "תחושה שהממשלה לא מתפקדת - לא ברצועה וגם לא בגדה. חלק מהשרים לא מצליחים למלא את תפקידם ובציבור הפלסטיני מרגישים שאין ממשלה". לכן, הוא הסביר, "המגמה היא להכניס שינויים בהרכב ממשלת האחדות ולמנות שרים שיכולים להוביל בתקופה רגישה זו".

הנשיא הפלסטיני עבאס בפגישת מועצת המהפכה של פתח, היוםצילום: אי־אף־פי

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ