עקב הפגישה החשאית, נתניהו מבהיר: אין שינוי באחראים על המו"מ עם טורקיה

לאחר פגישתו של מנכ"ל משרד החוץ עם בכיר טורקי ברומא, מסר ראש הממשלה כי היועץ לביטחון לאומי יוסי כהן וד״ר יוסי צ׳חנובר נותרו האחראיים על שיחות הפיוס מול הצוות הטורקי

ברק רביד - צרובה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם היום (שישי) הודעת הבהרה, לפיה השליח המיוחד יוסף צ'חנובר, והיועץ לביטחון לאומי יוסי כהן, נותרו האחראים על ניהול המשא ומתן על הסכם הפיוס עם טורקיה.

נתניהו פרסם את ההודעה החריגה בעקבות נסיעתו החשאית של מקורבו מנכ"ל משרד החוץ דורי גולד לרומא. גולד נפגש עם מקבילו הטורקי פרידון סינירלולו, ודן עמו על הסכם הפיוס בין שתי המדינות. גולד תיאם את הפגישה עם הבכיר הטורקי וטס לרומא בלי לעדכן או להתייעץ עם ראשי צוות המו"מ עם טורקיה צ'חנובר וכהן, שגילו על קיום הפגישה רק בדיעבד.

יוסף צ'חנובר, ארכיוןצילום: קמחי מוטי

בעקבות האירוע, נפגש צ'חנובר עם נתניהו וביקש לקבל הבהרות בנושא. צ'חנובר שאל את נתניהו, האם הוא עדיין רואה בו כאחראי על המשא ומתן עם טורקיה. נתניהו השיב בחיוב, ואף פרסם היום הודעה פומבית בנושא. בהודעה נכתב כי ראש הממשלה שוחח עם צ׳חנובר וביקש ממנו להמשיך ולעמוד בראש צוות המו״מ מול טורקיה "על מנת לבחון את הדרכים להסדרת היבטים מסויימים ביחסים איתה".

בהודעה הדגיש נתניהו כי הוא "מעריך את העבודה שנעשתה עד כה על ידי חברי צוות המשא ומתן - היועץ לביטחון לאומי יוסי כהן וד״ר יוסי צ׳חנובר - ומבקש להבהיר שד"ר צ'חנובר ויוסי כהן שנפגשו בשנה האחרונה עם הצוות הטורקי וימשיכו לעשות זאת בעניינים שראש הממשלה הפקיד בידיהם".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ