הוארך בשנה וחצי הפטור מתיעוד חקירת חשודים בעבירות ביטחון

הפטור כולל תיעוד חזותי או קולי כאחד. יו"ר ועדת חוקה: המתנגדים מציגים רק צד אחד של המטבע. נכון שיש פה פגיעה מסוימת בזכויות, אבל מה אפשר לעשות שיש גם צד שני?

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

מליאת הכנסת אישרה הערב (שני) בקריאה שנייה ושלישית את בקשת המשרד לביטחון הפנים להאריך בשנה וחצי את הוראת השעה הקובעת, כי החובה לתעד חקירת חשוד בתיעוד חזותי או בתיעוד קולי לא תחול על חקירת חשוד בעבירת ביטחון.

יו"ר ועדת חוקה, ח"כ ניסן סלומינסקי מהבית היהודי, הציג את ההצעה ואמר: "בכוונתי להביא לכך שהכנסת תחוקק הסדר קבע בקרוב, שיאזן כראוי בין צורכי החקירה והביטחון לבין החשש מהודאות שווא ומשימוש פסול בעינויים נגד נחקרים. המתנגדים להצעה מציגים רק צד אחד של המטבע. זה נכון שיש פה פגיעה מסוימת בזכויות אבל מה אפשר לעשות שיש גם צד שני של טובת המדינה והוא כאילו לא קיים".

ח"כ רויטל סויד אמרה: "לא מדובר בעבירות שהשב"כ חוקר, שאלה באמת העבירות החשובות, אלא כל הדיון כאן הוא רק על חקירות משטרה שיש להן איזו נגיעה לביטחון המדינה, וחזקה שאם באמת היה מדובר בעבירות שיש בהן פגיעה בביטחון המדינה מן הסתם החקירה היתה מתנהלת בשב"כ בלבד. מה שמבקשים מאתנו לאשר זה שלא יהיה תיעוד בתחנות המשטרה ולדבר הזה אי אפשר לתת יד".

ח"כ חנין זועבי אמרה כי "פטור זה כמובן פוגע בזכויות החוקתיות של החשודים ובהליך הוגן, וזה בניגוד לחשודים פליליים שמבצעים אולי עבירות הרבה יותר חמורות".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ