המשטרה הודיעה למשפחת המחבל שביצע את הפיגוע בבית הכנסת בירושלים כי ביתה ייהרס היום

בעקבות הודעת המשטרה, הגישו במוקד להגנת הפרט עתירה בבקשה לבטל את ההחלטה בטענה כי מדובר בפעולת נקם שתפגע בחפים מפשע. אלמנתו של המפגע מיועדת לגירוש

ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון

כוח משטרה הודיע אתמול (שלישי) לבני משפחתו של המחבל שביצע את הפיגוע בבית הכנסת בירושלים, במהלכו נרצחו חמישה מתפללים ושוטר, כי בכוונתם להרוס את ביתם כבר היום. משפחתו של ראסן אבו ג'מל מתגוררת בג'בל מוכבר שבמזרח העיר.

ביתו של שותפו לפיגוע ובן דודו, עודאי אבו ג'מל, נאטם כבר בשבוע שעבר. במקביל, הגיעו שוטרים גם לבית משפחת חיג'אזי, שבנם מועתז ירה בפעיל הר הבית יהודה גליק ופצע אותו. השוטרים הודיעו כי בימים הקרובים יאטם חדרו של מועתז בהתאם להחלטת בית המשפט.

דודתו של ראסן אבו-ג'מל לצד תמונת בנה ואחיינה, שביצעו את הפיגוע בבית הכנסתצילום: אי-אף-פי

כבר בחודש דצמבר אישרו שופטי בג"ץ למדינה להרוס את בתיהם של ארבעה מהמחבלים שביצעו את הפיגועים בירושלים בשנה האחרונה. עד עתה נהרס ביתו של עבד אל-רחמן שלודי, שביצע פיגוע דריסה ברכבת הקלה בירושלים בשנה שעברה, ונאטם כאמור ביתו של עודאי אבו ג'מל, כמו כן, בידי המדינה היתר להרוס גם את ביתו של איברהים חיג'אזי במחנה הפליטים שועפט שביצע גם כן פיגוע דריסה.

בעקבות ההודעה הגיש המוקד להגנת הפרט, באמצעות עורך הדין אנדרה רוזנטל, עתירה דחופה בבקשה לבטל את ההריסה. בעתירה טוען רוזנטל כי המדינה ביקשה את הריסת הבית לפני כחצי שנה בדחיפות, בטענה שיש צורך בהתרעת מפגעים פוטנציאלים במהירות האפשרית. אך רוזנטל מציין כי לאור העובדה שההריסה לא בוצעה עד כה, ושחלפו שמונה חודשים מזמן ביצוע הפיגוע, הרי שההריסה כעת אינה אלא פעולת נקם, שתפגע אך ורק בבני משפחה חפים מפשע.

בבית המיועד להריסה ונמצא בקומה העליונה של מבנה בן מספר קומות, מתגוררים אלמנתו של ראסן ושלושת ילדיו. האלמנה מיועדת לגירוש מירושלים, לאחר ששר הפנים הורה על שלילת מעמד התושבות שלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ