בכיר בחמאס: ישראל פנתה אלינו לפני כחודש כדי לדון בהחזרת גופות החיילים

לפי אותו בכיר, הפנייה נעשתה באמצעות מתווך אירופאי, וחמאס השיב שאין כוונה לפתוח במשא ומתן כל עוד ישראל אינה משחררת את משוחררי עסקת שליט שחזרו ונעצרו

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

ישראל פנתה לפני ארבעה שבועות לחמאס, באמצעות מתווך אירופאי, כדי לדון בהחזרת גופות החיילים המוחזקות בעזה — כך טען מקור בכיר בחמאס, שצוטט בסוכנות הידיעות הטורקית אנאדול. לפי אותו בכיר, ששמו לא פורסם, ישראל שלחה מסר שהממשלה מוכנה לדון בהחזרת גופות חייליה, המוחזקים על ידי הזרוע הצבאית של חמאס מאז מבצע צוק איתן בקיץ שעבר.

לפי אותו מקור, חמאס הודיע למתווך האירופאי כי אין כוונה לפתוח במשא ומתן כל עוד ישראל אינה משחררת את האסירים משוחררי עסקת שליט, שחזרו ונעצרו. בשנה האחרונה היו לא מעט דיווחים לא מאומתים על מגעים לא־ישירים בין חמאס לישראל, בעניין הגופות. בשבוע שעבר הבהיר בכיר חמאס, מוסא אבו מרזוק, כי הארגון אינו פוסל משא ומתן להחזרת גופות, אך הדגיש שהתנאי הוא שחרור האסירים ממשוחררי עסקת שליט שרובם נעצרו לאחר חטיפת שלושת הנערים בשנה שעברה. מדובר בכ–70 אסירים שעל חלקם הוטל מחדש עונש מאסר עולם.

חמאס יארגן היום הפגנת כוח גדולה בעזה, ובשעות הערב מתוכננת תהלוכה של הזרוע הצבאית שלו. בעיקרה, זו הצגת הזרוע הצבאית ככוח שעמד מול ישראל ויש לו היכולת להתמודד אתה בכל עימות עתידי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ