אזרח ישראלי שחצה את הגבול לעזה כמה פעמים מוחזק בידי חמאס

הותר לפרסום כי ערבי ישראלי נכנס באפריל אל שטחי הרצועה. לא נמסרו פרטים על מצבו או על מאמצים להחזירו. לפי מקור ביטחוני, האיש לוקה בנפשו

גילי כהן
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
ג'קי חורי

אזרח ישראלי נוסף מלבד אברה מנגיסטו חצה את הגבול לרצועת עזה לפני שלושה חודשים ומוחזק בידי חמאס - כך הותר הבוקר (חמישי) לפרסום. לא נמסרו פרטים על מצבו והמאמצים לשחרורו.  

האיש, ערבי ישראלי, חצה בחודש אפריל את הגבול לעזה דרך המטעים של קיבוץ ארז. גם בעבר הוא חצה את הגבול לעזה כמה פעמים נוספות. גם במקרה זה מערכת הביטחון לא סיפקה פרטים נוספים על מצבו או על המגעים הנעשים להחזרתו לישראל. לפי מקור במערכת הביטחון, האיש לוקה בנפשו. 

הנעדר הנוסף

היעלמותם של האיש ושל אברה מנגיסטו בעזה אינם המקרים הראשונים שבהם ישראלים חוצים את הגבול מישראל לתוך הרצועה, מסיבה שאינה ידועה. בשנת 2010 חצה תושב חורה את הגדר בקפיצה באזור צפון הרצועה. לפי הדיווחים אז בתקשורת הישראלית, האיש לוקה בנפשו ובעבר ניסה להגיע לרצועת עזה, למצרים ולירדן. הוא הוחזר לישראל כעבור כמה שעות. 

מעבר ארז, האזור בו חצה הישראלי את הגבול עזהצילום: עופר וקנין

בסוף שנת 2009 נורה למוות יקיר בן מלך, תושב המרכז בן 34, על ידי מאבטחי משרד הביטחון כאשר ניסה לחצות את הגדר לתוך הרצועה במעבר ארז. קרוביו טענו כי היה חולה נפש וכי שב ואמר כי ברצונו לשחרר את החייל החטוף אז, גלעד שליט.

מנהל המעבר מטעם משרד הביטחון, שלמה צבן, הסביר אז כי בן מלך קפץ על שני שערים בזמן שהמאבטחים צועקים לו לעצור, אך זה לא השיב לקריאתם. "המאבטחים ירו באוויר למעלה מעשר יריות, כוח של צה"ל שהגיע לאזור ירה אף הוא לפחות חמש יריות נוספות, אבל האיש המשיך בשלו ולא ברורים מעשיו", אמר צבן אז לכלי התקשורת. "בשלב מסוים הוא התחיל לנוע לעבר המאבטחים, מה שלא הותיר ברירה - וכדור אחד פגע ברגלו". כתוצאה מפגיעה זו בן מלך איבד דם ולבסוף נקבע מותו.

ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, אמר הלילה (חמישי) בפגישה עם עיתונאים בדוחא בירת קטאר, כי ישראל פנתה לחמאס באמצעות מתווך אירופי, וביקשה לשחרר שני שבויים ושתי גופות. לפי משעל, חמאס נמנע מלהגיב או לתת פרטים על מה שיש בידו, ולא יסכים לשום משא ומתן, כל עוד לא ישוחררו האסירים משוחררי עסקת שליט, שנעצרו על ידי ישראל שוב לאחר חטיפת שלושת הנערים. בעצרת חמאס שנערכה אמש הוצגו שלוש דסקיות. על אחת מהן הופיע שמו של סמ"ר אורון שאול, ועל האחרות הופיעו סימני שאלה בלבד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ