לאחר 55 ימי שביתת רעב: ישראל שחררה בחשאי את העציר המינהלי חדר עדנאן

לדברי בני משפחתו, שלא ידעו על שעת שחרורו, הוא הועבר לצד הפלסטיני בשעה מוקדמת על מנת למנוע הפגנות שמחה. ההסכם הושג לפני כשבועיים, לאחר שעדנאן שבת רעב כמעט חודשיים

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

ישראל שחררה היום לפנות בוקר (ראשון) את העציר המינהלי חדר עדנאן, לאחר ששבת רעב 55 ימים. הוא שוחרר על פי ההסכם שנחתם לפני כשבוע בינו לבין התביעה הצבאית.

עדנאן הועבר למפקדת התיאום והקישור הפלסטינית וכמו כן לבית החולים בג'נין, על מנת לעבור בדיקות רפואיות. לטענת בני משפחתו, הם לא ידעו על שעת השחרור. לדבריהם, ישראל תכננה לשחרר אותו בשעה מוקדמת על מנת למנוע הפגנות שמחה. ההסכם לשחרורו של עדנאן הושג לפני כשבועיים, אז גם הורשו אשתו וילדיו לבקרו בפעם הראשונה.

שירות הביטחון הכללי מייחס לעדנאן חברות ופעילות בג'יהאד האיסלאמי. הוא נעצר תשע פעמים במעצר מינהלי, האחרונה בהן לפני כשנה. לפני שלוש שנים, כשגם כן היה עצור במעצר מינהלי, הוא כפה על הרשויות לשחררו לאחר ששבת רעב במשך 66 ימים. בסך הכל הוחזק עדנאן במעצר בישראל יותר משש שנים.

קבלת פנים לחדר עדנאן בכפרו עראבה שליד ג'נין, הבוקרצילום: אי־פי

עדנאן אושפז בבית החולים לפני כשלושה שבועות. לפי הוראות שב"ס, ובהסכמת בית החולים, עדנאן היה אזוק למיטה בידו וברגלו במשך רוב התקופה, על אף מחאותיהם של הצלב האדום, עורך דינו ושל עמותת "רופאים לזכויות אדם". בשבוע שעבר הוסר האזיק שקשר את ידו למיטה, ואתמול הוסר גם האזיק שכבל את רגלו.

עדנאן סירב לקבל מלח ומינרלים ולהיבדק על ידי רופאים – לא של שב"ס, לא של בית החולים ואף לא של עמותת הרופאים. על פי הספרות הרפואית, אחרי היום ה-42 של שביתה מסוג זה, צפויים סיבוכים חמורים ומסכני חיים.

אתמול פורסם ב"הארץ" כי עדנאן נאזק כשבוע לפני שחרורו, ובעודו מחלים מהשלכות שביתת הרעב הממושכת שלו בבית החולים קפלן. עדנאן, יחד עם עמותת הרופאים לזכויות האדם ועורכי הדין עדי לוסטיגמן ותמיר בלנק, החליטו להגיש לבית המשפט המחוזי לעניינים מינהליים בלוד עתירה נגד הכבילה. מיד לאחר הגשת העתירה, כאמור, הוסר האזיק מרגלו.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ