"הארץ"

מזכ"ל האו"ם באן קי-מון קורא לפלסטינים לספק מידע בנוגע לשני האזרחים הישראלים הנעדרים שמוחזקים ברצועת עזה. בהודעה לתקשורת אמש (שני), מסר באן קי-מון כי חובת הדיווח מוטלת על כל אדם שיש בידו מידע הנוגע למיקומם האפשרי של השניים.

עוד מסר מזכ"ל האו"ם כי על הגורמים הנמצאים בעזה לספק מידע עדכני השופך אור על מצבם הבריאותי של שני הישראלים המוחזקים ברצועה. באן קי-מון קרא לגורמים הפלסטינים המעורבים להביא לסיום זריז ויעיל של הפרשה ולאפשר את שובם של שני האזרחים הביתה למשפחותיהם במהירות.

"אנו מדגישים את האחריות של כל הצדדים המעורבים, לדאוג לשלומם ולביטחונם של השניים, כמו גם לשמור על העקרונות הנוגעים לזכויות אדם", מסר דובר האו"ם בהודעתו. הוא ציין כי המזכ"ל והארגון ימשיכו לעקוב מקרוב אחר ההתפתחויות בפרשה.

באן קי-מון נושא דברים בכנס של האו"ם, אתמולצילום: אי־אף־פי

בספטמבר האחרון חצה תושב אשקלון, אברה מנגיסטו בן 28, את הגבול בחוף זיקים לתוך רצועת עזה. מנגיסטו ככל הנראה הוחזק בידי מנגנוני הביטחון של חמאס ברצועה, אך לא ידוע מה עלה בגורלו מאז.

הישראלי הנוסף שנעדר, בדואי מהפזורה שלפי מערכת הביטחון לוקה בנפשו, חצה בחודש אפריל את הגבול לרצועת עזה, דרך המטעים של קיבוץ ארז. האיש חצה את הגבול לעזה בעבר כמה פעמים נוספות. מערכת הביטחון לא סיפקה עד היום פרטים נוספים על מצבו או על המגעים הנעשים עבור החזרתו לישראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ