חדר עדנאן שוחרר שעות ספורות לאחר שנעצר במזרח ירושלים

עדנאן, שנעצר בדרכו למסגד אל אקצה בשל היותו מסורב כניסה לישראל, שוחרר רק לפני יומיים ממעצר מינהלי אחרי ששבת רעב במשך 55 ימים

עמירה הס
עמירה הס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמירה הס
עמירה הס

העצור הפלסטיני לשעבר חדר עדנאן שוחרר במהלך הלילה (שלישי) מידי כוחות הביטחון, שעות ספורות לאחר שנעצר במזרח ירושלים. עדנאן נעצר אמש, יממה בלבד לאחר ששוחרר ממעצר מינהלי בלחץ שביתת רעב ממושכת שקיים במשך 55 ימים. העילה למעצרו היתה כניסתו לתחומי העיר ירושלים ללא היתר מתאים.

לקראת השעה אחת אחרי חצות הועבר עדנאן לידי ועדת הקישור הפלסטינית שהשיבה אותו לכפר עראבה בו הוא מתגורר. מהשב"כ (שירות הביטחון הכללי) נמסר כי הוא רואה בחומרה את כניסתו של עדנאן לתחומי ירושלים בשל היותו מנוע מסיבות ביטחוניות.

חדר עדנאן בחגיגות לרגל שחרורו ממעצר מינהלי, השבועצילום: אי־פי

עדנאן ככל הנראה נעצר לפני שהספיק לממש את כוונתו להתפלל במסגד אל אקצא בירושלים בלילת אל-קדר, אחד הלילות האחרונים ברמדאן ואחד הימים הקדושים ביותר למאמינים המוסלמים. לפי אמונתם, המלאך ג'בריל התגלה לראשונה למוחמד בלילה זה.

עם הידיעה על דבר מעצרו, טענה ועדת הקישור הביטחונית הפלסטינית כי התנהלותו של עדנאן - בדומה לאלפי פלסטינים אחרים שנכנסו בלא היתר לירושלים - אינה מסוכנת וכי נכנס על מנת להתפלל. בתום דיונים בין ועדת הקישור הפלסטינית לגורמי הביטחון הישראליים הוחלט לשחרר את עדנאן לביתו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ