נתניהו והרצוג דנו בהסכם הגרעין: "חשוב להציג לעולם חזית אחידה"

בפגישה שקיימו אמש עדכן ראש הממשלה את יו"ר האופוזיציה בסקירות שניתנו בישיבת הקבינט על ההסכם. הרצוג אמר כי הוא "מתגייס לעשות הכל למען ביטחון ישראל במצב החדש שנוצר"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו דן אמש (שלישי) עם יו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג על הסכם הגרעין אליו הגיעו המעצמות עם איראן. בפגישה עדכן ראש הממשלה את יו״ר האופוזיציה בסקירות שניתנו בישיבת הקבינט על המשמעויות הביטחוניות של ההסכם.

נתניהו אמר להרצוג כי העובדה שיש הסכמה בין קואליציה לאופוזיציה בישראל באשר לסכנה שמהווה ההסכם לביטחון ישראל חשובה במיוחד בעת הזאת, והוסיף כי "בנושא זה, הקשור לאינטרס הלאומי המשמעותי ביותר, חשוב להציג לעולם חזית אחידה". הרצוג חזר על דברים שאמר מוקדם יותר, לפיהם ההסכם רע והוא "מתגייס לעשות הכל למען ביטחון מדינת ישראל במצב החדש שנוצר".

אתמול מתח הרצוג ביקורת על ראש הממשלה בדף הפייסבוק שלו וכתב בין השאר כי "אחד הדברים החמורים במצב הנוכחי הוא שההסכם שהכי משפיע על קיומה של ישראל בדור האחרון, נחתם מבלי שישראל היתה בתמונה. מבלי שהתייעצו בישראל. מבלי שישראל עודכנה. האינטרסים של ישראל הופקרו - בין היתר בגלל הקרע האישי בין נתניהו לנשיא ארה"ב".

עוד כתב הרצוג כי הוא "מגויס לחלוטין לביטחון ישראל" וכי בימים הקרובים יצא לארה"ב "על מנת לדרוש מטרייה ביטחונית וחבילת צעדים דרמטית למדינת ישראל". הוא הוסיף כי "התמונה ששודרה היום מווינה היא תמונה עגומה ומדאיגה בכל הקשור למדינת ישראל, לביטחון ישראל וביטחון האזור. בימים הקרובים עוד נעמיק בפרטי ההסכם ונלמד אותו לפרטיו אבל, מנקודת המבט הישראלית ההסכם שנחתם עם ממלכת הטרור האיראנית הוא הסכם מסוכן. איראן היא מדינה שמממנת, מאמנת ומטפחת ארגוני טרור. היא מוליכה את העולם שולל כבר שנים רבות ואין שום סיבה שכעת נאמין לדבריה".

שרי הקבינט המדיני-ביטחוני החליטו אמש פה אחד לדחות את הסכם הגרעין שהושג בין שש המעצמות לאיראן ולקבוע כי ישראל אינה מחויבת לו. במהלך הישיבה קיבלו השרים סקירות מראש המוסד תמיר פרדו, מראש אגף המודיעין הרצי הלוי, מהיועץ לביטחון לאומי יוסי כהן ומגורמים נוספים. השרים קיבלו ניתוח של סעיפי ההסכם והמסר העיקרי של גורמי הביטחון השונים היה כי גם אם בשנים הקרובות תכנית הגרעין של איראן תוגבל, הרי שההסכם בטווח הארוך – ביום שאחרי הסרת המגבלות מעל תכנית הגרעין האיראנית – עלול להוות איום חמור על ביטחון ישראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ