גוברים הסיכויים שארה"ב תתיר את שחרור פולארד בנובמבר

לפי מקורות בניו יורק, משרד המשפטים האמריקאי לא צפוי להתנגד לשחרור המרגל במועד שנקבע, לאחר 30 שנות מאסר. לדבריהם, השחרור אינו קשור לרצון לפייס את ישראל בעקבות ההסכם עם איראן

חמי שלו
חמי שלו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חמי שלו
חמי שלו

גוברים הסיכויים לשחרורו של ג'ונתן פולארד ב-21 בנובמבר הקרוב, בתום 30 שנות מאסר - כך מסרו אמש (שישי) מקורות בניו יורק המעורים בנושא. לדבריהם, "ישנן אינדיקציות" שמשרד המשפטים האמריקאי לא יתנגד לשחרור, שיחול ביום השנה למאסרו של המרגל הישראלי, בפתח שגרירות ישראל בוושינגטון. דובר מטעם משרד המשפטים סירב אמש להגיב לידיעה.

המקורות טרחו להדגיש כי לשחרור, במידה ויתבצע, אין כל קשר לרצון הממשל האמריקאי לפייס את ישראל בעקבות חתימת הסכם הגרעין עם איראן. הם מסרו כי ועדת השחרורים של פולארד התכנסה בשבוע שעבר כדי לדון בשחרורו, והיא אמורה להצביע על כך בקרוב. בניגוד לשנים קודמות, שבהן נתבקשה הוועדה לקצר את שהות פולארד בכלא, הפעם היא צריכה להחליט שלא למנוע את שחרורו מבית הכלא בצפון קרולינה שבו הוא מוחזק במועד שנקבע על פי חוק.

על פי החוק הפדרלי שהיה תקף ב-1987, כשפולארד נידון למאסר עולם, עונשו קצוב ל-30 שנה, אלא אם הוועדה מחליטה כי עבר בצורה משמעותית ורציפה על תקנות הכלא בו שהה או שישנה סבירות שיבצע פשע מיד עם שחרורו. כבר לפני עשור חשף אמיר אורן ב"הארץ" כי באתר שירות בתי הסוהר הפדרלי שנועד לאתר אסירים נכתב כי מועד שחרורו של פולארד יחול ב-21 בנובמבר 2015.

גזר דינו והמשך מאסרו של פולארד, שיהיה בן 61 בחודש הבא, עוררו מחלוקת חריפה בין ממשלים שונים של ארה"ב לישראל ולקהילה היהודית במהלך שלושת העשורים האחרונים. תומכי פולארד טוענים שהשלטונות האמריקאיים גילו כלפיו יחס נוקשה וחריף לעומת מרגלים אחרים, בעוד שפקידי ממשל ומודיעין אמריקאים אומרים שפולארד פגע באופן חמור בביטחון הלאומי של ארה"ב ועלול לגרום נזק נוסף עם שחרורו.

צילום מסך מתוך אתר שירות בתי הסוהר הפדרלי של ארה"ב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ