חמאס מציג: "בני גנץ על הכוונת במהלך צוק איתן"

כחלק מהחומרים שמפרסם חמאס לציון שנה לצוק איתן, חושף הארגון צילומי תקריב של כוחות צה"ל על גבול רצועת עזה ובהם הרמטכ"ל דאז ומח"ט גולני

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

בחמאס ממשיכים לציין שנה למבצע צוק איתן וחושפים תמונות וסרטונים מפעילות הזרוע הצבאית של הארגון במהלך הלחימה בעזה בקיץ שעבר. בסרטון שהופץ אמש (ראשון) מציג חמאס צילומים מתוך עמדת תצפית על גבול הרצועה ובו נראית תנועה ערה של קציני צה"ל, ובהם לפי חמאס גם הרמטכ"ל דאז בני גנץ ומח"ט גולני רסאן עליאן. לפי חמאס, הסרטון צולם במהלך מבצע צוק איתן. 

הסרטון נראה מבעד לצללית בצורת משקפת שהולכת ומתמקדת בכוחות צה"ל בצד הישראלי של הגבול, מזרחית למחנה הפליטים אל-מעזי. בתחילה נראים כמה קצינים לצד ג'יפים מסוג סופה ובהמשך מגיעים כוחות רבים בליווי כלי רכב צבאיים מסוגים שונים. לקראת סיום הסרטון הקצר מתמקדת המצלמה בדמותו של גנץ כשהוא הולך לצד שני מאבטחיו. לפי חמאס, הסרטון מוכיח שהרמטכ"ל היה על הכוונת של צלפי הארגון והם יכלו לפגוע בו באמצעים שונים אך לא ניתן הסבר מדוע לא עשו כך אם אכן יש להם את היכולות. בחמאס מסבירים כי הפעולה היא "תוצאה של מאמץ מודיעיני גדול של גדודי עז א-דין אל-קסאם. 

בשבועיים האחרונים מקפידים בחמאס לפרסם סרטונים על פעולות שביצע הארגון במהלך צוק איתן, בין היתר חדירה לגן השלושה ותצפיות על נקודות אסטרטגיות לצד הפעולה בבסיס זיקים. בחמאס הציגו גם רקטות חדשות לצד אמצעי לחימה חדשים שמצביעים לתפישתם על מוכנות גבוהה של הארגון לכל עימות עתידי עם ישראל.

בעזה ובעיקר בקרב אלה שאינם מזוהים עם חמאס יש הרואים בתעמולה כניסיון של הארגון להבליט הישגים בצוק איתן מול ההרס הרב לתשתיות והסבל של התושבים שמתקשים לזהות הישגים של ממש והקלות בסגר בעקבות צוק איתן. 

תגובות