חוטובלי תנחה את משרד החוץ לפעול נגד מימון אירופי של עמותות שמאל בישראל

בפגישות שקיימה היום עם שגריר הולנד בישראל וחברי פרלמנט אירופים הזהירה סגנית שר החוץ כי אם לא יסכימו לפיקוח משותף, ממשלת ישראל תיזום חקיקה בנושא

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

סגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי, מתכננת להנחות את משרד החוץ לפעול נגד המימון שמספקות ממשלות באירופה לעמותות שמאל ישראליות. פקיד ישראלי בכיר ציין כי בפגישות שקיימה היום (שלישי) חוטובלי עם שגריר הולנד בישראל ועם חברי פרלמנט אירופים, היא הזהירה כי אם מדינות אירופה לא יסכימו לפיקוח משותף על המימון שהן נותנות לעמותות שמאל, ממשלת ישראל תיזום חקיקה בנושא. 

חוטובלי העלתה את הדרישה להפסקת מימון של עמותות שמאל גם בפגישות שקיימה בשבועות האחרונים עם שרי החוץ של ספרד והולנד וכן עם שגריר האיחוד האירופי בישראל. חוטובלי ציינה בפגישות כי היא מבקשת שלא יועבר מימון ממשלתי אירופי לארגונים שתומכים בחרם על ישראל, במימוש זכות השיבה של הפליטים הפלסטינים ובפעולות שמכפישות את חיילי צה״ל או מקדמות תביעות משפטיות נגדם.

חוטובלי העלתה את הנושא גם בפגישה עם חברי ועדת החוץ והביטחון של הכנסת שהגיעו היום למשרד החוץ. "במסווה של עמותות שתכליתן שמירה על זכויות אדם, הן פועלות לפגוע בזכות הקיום של ישראל", אמרה חוטובלי. עוד הוסיפה סגנית שר החוץ כי ממשלות באירופה הזרימו בשנים האחרונות סכום של כ-100 מיליון יורו לעמותות שמאל ישראליות.

צילום: ארז חרודי / עושים

המהלך שמקדמת סגנית השר חוטבלי הינו מחזור של מהלך שביצע בעבר אביגדור ליברמן כשנכנס לתפקידו במשרד החוץ. באותה תקופה, הונחו שגרירי ישראל בכמה ממדינות אירופה לפנות למשרדי החוץ באותן מדינות, ולבקש כי יחדלו מהעברת מימון לארגון "שוברים שתיקה" וכן לארגוני שמאל אחרים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ