קצין בכיר על מחאת נשות אנשי הקבע: אנחנו נראים כמו ועד עובדים

בדף הפייסבוק של הקבוצה נכתב כי דו"ח לוקר, שהתפרסם אתמול, "פוגע בצורה קשה במשרד הביטחון, בצה"ל ובמשרתי הקבע". הקצין, מאגף כוח אדם, אמר כי הוא מוטרד מהמהלך

גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן

בשבועות האחרונים התגבשה ברשתות החברתיות מחאה של נשות אנשי הקבע, המלינות על תנאי העבודה של בני זוגם ועל האופן בו מסקנות ועדת לוקר שפורסמו אתמול (שלישי), עלולות להרע את תנאיהם אף יותר. מחאה זו, כמו גם התסיסה שהחלה בשבועות האחרונים בקרב אנשי הקבע עצמם על רקע מסקנות ועדת לוקר, עוררה התנגדות בקרב חלק מבכירי הצבא. 

מארגני המחאה, שמנסים לארגן גוף שיפעל בדומה לארגון נשות השוטרים והסוהרים, פתחו דף פייסבוק תחת השם "מחאת נשות אנשי הקבע". לטענתם, המחאה מתמקדת סביב "הגזרות הנוכחיות והעתידיות של משרתי הקבע", בהן המלצות ועדת לוקר. "משרתי הקבע לא יכולים למחות נגד הרעת תנאים, ולכן אנו הקול של משרתי הקבע, שלא יכולים להפגין, לשבות, למחות ולהתאגד", נכתב בדף הקבוצה.

בשיחה עם קצין בכיר באגף כוח האדם אתמול, הוא טען כי החשש הגדול הוא שהצבא יראה כגוף שאנשיו מתעסקים כל העת בתנאיהם, ומנסה להפעיל לחץ ציבורי ורגשי על מקבלי ההחלטות. "אני מוטרד (מפורום נשות אנשי הקבע, ג"כ). תחשבו איך הם נראים, כמו ועד עובדים", אמר אתמול הקצין. "אני חושש שכך יראה הצבא — ואני מוטרד מזה".

אתמול פורסמה בדף המחאה הודעה בעקבות פרסום דו"ח הוועדה הציבורית, שם נכתב כי הדו"ח "פוגע בצורה קשה במשרד הביטחון, בצה"ל ובמשרתי הקבע". "בימים הקרובים, נבחן לעומק את הדו"ח, תוך הסקת מסקנות נדרשות ולא נהסס לנקוט בכל פעולה שתידרש על מנת למנוע פגיעה לא מידתית בציבור משרתי הקבע שמגן על המדינה, אך אינו יכול להגן על עצמו", נכתב בנוסף. בין היתר, הציעו חברי הפורום לפנות לבג"ץ, או לערוך הפגנות רבות משתתפים כדי להציג את ההתנגדות להמלצות הוועדה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ