ירדן: הגשנו תלונה נגד ישראל בגין הקמת שדה התעופה בתמנע

בעמאן חוששים שמיקום השדה החדש ליד שדה התעופה בעקבה עלול לפגוע בבטיחות הטיסות - כתוצאה משיבושים אפשריים בקווי הקשר עם מטוסים הנוחתים וממריאים באזור

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שרת התחבורה בירדן, לינא שביב, הודיעה בסוף השבוע כי הארגון הבינלאומי לתעופה אזרחית (ICAO) חוקר תלונה שהגישה הממלכה נגד ישראל, בגין הקמת שדה ההתעופה החדש בתמנע - צפונית לאילת.

לפי דיווח בעיתון אלע'ד הירדני, משרד התחבורה הירדני, בסיוע משרד החוץ, האיצו בארגון הבינלאומי לבדוק את התלונה מאחר וישראל התעלמה מההתנגדות הירדנית לפרויקט וממשיכה בעבודות בשטח.

לפי שביב, ההתנגדות לשדה התעופה בתמנע נוגעת למיקומו הסמוך לשדה התעופה על שם המלך חוסיין בעקבה, דבר שעשוי לפגוע בבטיחות הטיסות כתוצאה משיבושים בקווי הקשר עם המטוסים שנוחתים וממריאים מהשדה ואליו. "אנחנו דוחפים ומזרזים את הטיפול בתלונה הזו מתוך דאגה לבטיחות הטיסות שלנו וכדי למנוע כל פגיעה בתנועת המטוסים ולשמור על המרחב האווירי הירדני", מסרה שביב.

הדמייה של שדה התעופה בתמנעצילום: משרד התחבורה

ההתנגדות הירדנית לשדה התעופה בתמנע אינה חדשה, והנושא עלה כבר לפני כשנתיים, מתחילת העבודות במקום. על פניו לא נראה שסוגייה זו תוביל לעימות דיפלומטי בין שתי המדינות או לשבירת כלים, ובדרך כלל סוגיות מסוג אלה באות על פתרונן בהידברות ישירה בדרגים הגבוהים ביותר בין שתי המדינות. שדה התעופה בעקבה נחשב לשדה קטן יחסית גם מבחינת היקף ההמראות והנחיתות, והדבר יקל על הצדדים לשלוט בתנועת המטוסים באזור.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ