ארדן פיטר את תנ"צ אדרי שהורשע לאחר שלא דיווח על תלונה נגד ניסו שחם

כשנתיים לאחר ההרשעה בבית הדין המשמעתי, אמר השר לביטחון הפנים כי "מעשיו של אדרי, שפורטו בהחלטת בית הדין, אינם עולים בקנה אחד עם הערכים שיש להטמיע במשטרה"

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן פיטר היום (שלישי) את תת-ניצב ניסים אדרי מהמשטרה, בהמשך להמלצת המפכ"ל הקודם יוחנן דנינו. אדרי, ששימש כמפקד מרחב ציון, הורשע בבית הדין המשמעתי של המשטרה במסירת מידע כוזב, אי מילוי הוראה ובהתנהגות שאינה הולמת שוטר, לאחר שלא דיווח על התלונה נגד ניסו שחם.

ניסים אדריצילום: תומר אפלבאום

ארדן אמר כי ׳׳צר לי על פיטוריו של תנ׳׳צ אדרי אשר שירת במשטרה שנים רבות והגיע להישגים במאבק בפשיעה ובטרור, אך מעשיו, שפורטו בהחלטת בית הדין, אינם עולים בקנה אחד עם הערכים שיש להטמיע במשטרת ישראל ולכן מחייבים את פיטוריו.״

תת ניצב אדרי הורשע לפני כשנתיים בבית הדין למשמעת ובבית הדין לערעורים של המשטרה בשני אישומים. באישום הראשון הוא הורשע בעבירות של אי מילוי הוראה, אי נקיטה באמצעי סביר לגילוי עבירה או להבאת חשוד בעבירה לדין ובהתנהגות שאינה הולמת. זאת, משום שלא דיווח על מידע שהובא לידיעתו בנוגע לתלונה של שוטרת שהוטרדה על ידי מפקד מחוז ירושלים לשעבר שחם.

באישום השני, הורשע תנ''צ אדרי בעבירות של מסירת מידע כוזב בחקירתו במח''ש, והתנהגות שאינה הולמת. בית הדין למשמעת של משטרת ישראל גזר על אדרי נזיפה ו-2,000 שקלים קנס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ