נתניהו גינה את האמירות כלפי שופטי העליון: "ישראל היא דמוקרטיה שמכבדת את החלטת בית המשפט"

יעלון הגיב אף הוא לאמירות החריפות בימין נגד ההחלטה על הריסת בתי המריבה בבית אל, ואמר: "המתקפה משולחת הרסן מסכנת את הדמוקרטיה"; וינשטיין: החובה לכבד את החוק מוטלת על כולם

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו יצא הערב (רביעי) נגד האמירות שנשמעו נגד שופטי בית המשפט העליון בעקבות הכרעתם להרוס את מבני המריבה (דריינוף) בבית אל. "ישראל היא דמוקרטיה שומרת חוק שמכבדת את החלטת בית המשפט. כך היה וכך יהיה", הבהיר ראש הממשלה.

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון התייחס אף הוא לאמירות וכתב הערב בחשבונות הטוויטר והפייסבוק שלו: "אפשר לבקר החלטות בג"ץ ולחלוק עליהן, אך המתקפה משולחת הרסן עליו מסכנת את הדמוקרטיה, פוגעת בשלטון החוק ועלולה להוביל אותנו לתהום".

באדיבות ערוץ 7

מוקדם יותר גם היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, פרסם הודעה בה התייחס לנושא ואמר: "יידע כל אזרח. כל תושב. כל אדם. מדינת ישראל היא מדינת חוק. החובה לכבד את החוק ואת פסיקת בית המשפט מוטלת על כולם ללא יוצאי דופן. גם על נבחרי ציבור". היועץ המשפטי לממשלה הוסיף בהודעתו כי "אין מקום לערער על עצם הלגיטימיות של בית המשפט ושופטיו. ביקורת - כן. חתירה כנגד עקרונות היסוד של חברה דמוקרטית – לא". 

בימין הגיבו היום בחריפות על החלטת בג"ץ לדחות את העתירה של הקבלן מאיר דריינוף ולחייב את הרס המבנים בבית אל עד מחר בערב. שרת המשפטים איילת שקד הבהירה כי הפסיקה תכובד, אך אמרה כי "הבתים בבית אל ייהרסו וייבנו מיד מחדש". השר יריב לוין תקף את בג"ץ ואמר כי הפסיקה היא "חרפה וכתם מוסרי נוסף על מערכת המשפט". ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) אמר את הדברים הבוטים ביותר. בדבריו לערוץ 7 אמר כי החלטת בג"ץ היא "שרלטנות וחוסר צדק". "על בג"ץ צריך לעלות עם כף של טרקטור די-9. נדאג לרסן את השלטון המשפטי, את הזנב שמכשכש בכלב, ונדאג באופן ערכי וצודק שבישראל ישלטו הכנסת והממשלה, והרשות השופטת תדע את מקומה". הערב נאם ח"כ יוגב במליאת הכנסת ובעת שנשא את דבריו קמו חברי כנסת מהמחנה הציוני ויש עתיד ועזבו את המקום.  

הבוקר דחה בג"ץ על הסף את העתירה של הקבלן מאיר דריינוף, שביקש לעצור את הריסת המבנים בבית אל שבנה ללא היתרים. בעקבות כך החלו דחפורים החלו להרוס את המבנים. כ-200 איש המתנגדים להריסה החלו להצית עצים וצמיגים, ויידו אבנים לעבר שוטרים. המשטרה הביאה למקום רכב להתזת מים לפיזור הפגנות, ופיזרה בכוח את המפגינים. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ