הרוג ברצועת עזה ופצוע קשה בגדה ביום של עימותים בין צה"ל לפלסטינים

בן 17, שמחה על הפיגוע בדומא, התקרב לגדר המערכת ברצועה ונורה למוות; פלסטיני, שהשליך בקבוק תבערה לעבר עמדת צה"ל ליד רמאללה, נורה ונפצע קשה. שישה פלסטינים ושוטר נפצעו קל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צעירים פלסטינים מתעמתים עם כוחות הביטחון ליד מחסום חווארה, היום

מקורות פלסטיניים דיווחו הערב (שישי), כי מוחמד חאמד אלמסרי, בן 17, נהרג מירי צה"ל לאחר שהתקרב יחד עם צעירים נוספים לגדר המערכת בצפון רצועת עזה במחאה על הפיגוע בכפר דומא בגדה. לפי הפלסטינים, הצעיר נפגע בחלק גופו העליון ופונה לבית חולים בעזה, שם מת מפצעיו.

מצה"ל נמסר כי בשעות הערב נרשמו שתי תקריות בהן כח צה"ל ירה לעבר פלסטינים בקרבת הגדר בצפון רצועת עזה. בתקרית אחת התקרבו שני פלסטינים אל גדר המערכת, וכשהיו במרחק של כ-30 מטרים ממנה ביצע כח צה"ל "נוהל הרחקה" – מספר פעולות ירי לאויר - במטרה להרחיק את המתקרבים לגדר. לפי הדיווח הצבאי, לאחר ששני הפלסטינים לא התרחקו מהמקום, החיילים פתחו באש לכיוון פלג גופם התחתון. הכוח דיווח כי זיהה כי הפלסטינים התרחקו מהמקום לאחר הירי.

במקביל, בתקרית נוספת בצפון הרצועה, לפי הצבא, חמישה פלסטינים יידו אבנים לעבר הגדר, גם במקרה זה דיווח הכוח כי ביצע ירי לעבר רגליהם של הפלסטינים וזיהה אותם מתרחקים. לאחר התקריות בצבא קיבלו דיווחים כי ישנו הרוג מאש כוחות צה"ל, אך לפי דובר צה"ל, הם אינם יודעים לומר באיזו תקרית נפגע אותו פלסטיני.

במהלך היום שבעה פלסטינים נפצעו, בהם אחד קשה, בעימותים בכמה מוקדים בגדה המערבית. לפי הצבא, בשעות אחר הצהריים התקרב פלסטיני לעבר עמדת שמירה מבוטנת סמוך לביר זית והשליך לעברה בקבוק תבערה. כוח צה"ל שהיה בעמדת הפילבוקס ירה לעברו ופצע אותו קשה. הפלסטיני פונה על ידי הסהר האדום לבית חולים ברמאללה.  יתר הנפגעים נפצעו קל במהלך עימותים עם כוחות הביטחון.

לפי הדיווח הצבאי, ארבעה פלסטינים נפצעו קל בעימותים עם כוחות הביטחון בעיר חלחול צפונית לחברון. מצה"ל נמסר כי כ-30 פלסטינים יידו אבנים לעבר כוחות הביטחון. החיילים הגיבו בירי רימוני גז והלם, וכן בירי "רוגר" (קליעי 0.22), ממנו נפצעו הארבעה. לפי הצבא, פלסטיני נוסף נפצע במהלך עימותים בכפר קדום, אף הוא מירי "רוגר". מוקדם יותר, כך לפי צה"ל, 200 פלסטינים התקהלו בחברון, יידו אבנים ובקבוקי תבערה לעבר כוחות הביטחון שהגיבו בירי רימוני גז והלם וכן בירי "רוגר". בעימות הזה פלסטיני נפצע ברגלו.

בצהריים דווח על ירי שבוצע מרכב חולף לעבר מכונית בסמוך להתנחלות כוכב השחר מצפון לירושלים. לא היו נפגעים. מצה"ל נמסר כי אותרו שלוש פגיעות של קליעים במכונית.

במהלך היום נרשמו עימותים גם במזרח ירושלים. שוטר נפצע באורח קל בפניו מיידוי אבנים ובקבוקים ברובע המוסלמי בעיר העתיקה. נעצר חשוד במעשה. בעיסאוויה יידו כמה עשרות צעירים רעולי פנים אבנים ובקבוקי תבערה לעבר כוחות משטרה ומג"ב, שהגיבו בזרנוק מים שהדף אותם לתוך השכונה.

במערכת הביטחון הביעו חשש הבוקר כי רצח התינוק בדומא עלול "להדליק או לעורר כל מיני מקומות" בגדה. מפקד מחוז ירושלים, ניצב משה (צ׳יקו) אדרי, החליט להגביל את גיל הגברים המוסלמים המתפללים היום בהר הבית לגיל 50 ומעלה. המשטרה העלתה את רמת הכוננות, ובירושלים התפרסה בכוחות גדולים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ