ג'קי חורי
"הארץ"

מת מפצעיו פלסטיני בן 17 שנפצע אתמול (שישי) בעימותים עם כוחות הביטחון הישראליים באזור רמאללה - כך מדווחים גורמי רפואה פלסטינים. לפי הדיווחים בסוכנויות הידיעות הפלסטיניות, ההרוג, הוא לית פדל אלחאלדי מהכפר ג'פנא. אלחאלדי נפצע כתוצאה מירי בחזהו, במהלך מהומות על רקע מותו של הפעוט עלי סעד דוואבשה.

המהומות האלימות התפתחו באזור מחסום עטרה, בין ביר זית ועטרה, מצפון לרמאללה. לאחר שנורה הועבר אלחאלדי למרכז הרפואי ברמאללה, אך לאחר שעבר שני ניתוחים הוא מת מפצעיו. אביו של ההרוג הוא פדל אלחאלדי, פעיל מוכר בזירה הפלסטינית וסגן דיקן הסטודנטים באוניברסיטת ביר זית, שבעברו גם היה אסיר בישראל.

לית פדל אלחאלדי

מוקדם יותר התייחסו בצה"ל לפציעתו של אלחאלדי, וסיפרו כי הוא התקרב בשעות אחר הצהריים לעבר עמדת שמירה מבוטנת סמוך לביר זית והשליך לעברה בקבוק תבערה. הכוח שהיה בעמדת הפילבוקס ירה לעברו ופצע אותו קשה. בצבא דיווחו כי הוא פונה על ידי הסהר האדום לקבלת טיפול רפואי.

בצבא מתכוונים לפתוח בחקרית מצ"ח לבירור המקרה. לפי מדיניות  הפרקליטות הצבאית, נפתחת חקירה בכל מקרה מוות של פלסטיני בגדה שיש חשד כי לא היה מעורב ישירות בלחימה.

אלחאלדי הוא הפלסטיני השני שנהרג היום בעימותים עם כוחות הביטחון על רקע הפיגוע בכפר דומא בגדה. אמש דיווחו מקורות פלסטיניים כי מוחמד חאמד אלמסרי, בן 17, נהרג מירי צה"ל לאחר שהתקרב יחד עם צעירים נוספים לגדר המערכת בצפון רצועת עזה במחאה על הפיגוע. לפי הפלסטינים, הצעיר נפגע בחלק גופו העליון ופונה לבית חולים בעזה, שם מת מפצעיו.

בתקרית נוספת, בצפון הרצועה, יידו חמישה פלסטינים אבנים לעבר הגדר, כך לפי הצבא. הכוח דיווח כי ביצע ירי לעבר רגליהם של הפלסטינים וזיהה אותם מתרחקים. לאחר התקרית בצבא קיבלו דיווחים כי ישנו הרוג מאש כוחות צה"ל, אך לפי דובר צה"ל, הם אינם יודעים לומר באיזו תקרית נפגע אותו פלסטיני.

עוד ששה פלסטינים נפצעו היום עם כוחות הביטחון. לפי הדיווח הצבאי, ארבעה פלסטינים נפצעו קל בעימותים עם כוחות הביטחון בעיר חלחול צפונית לחברון. מצה"ל נמסר כי כ-30 פלסטינים יידו אבנים לעבר כוחות הביטחון. החיילים הגיבו בירי רימוני גז והלם, וכן בירי "רוגר" (קליעי 0.22), ממנו נפצעו הארבעה. לפי הצבא, פלסטיני נוסף נפצע במהלך עימותים בכפר קדום, אף הוא מירי "רוגר". מוקדם יותר, כך לפי צה"ל, 200 פלסטינים התקהלו בחברון, יידו אבנים ובקבוקי תבערה לעבר כוחות הביטחון שהגיבו בירי רימוני גז והלם וכן בירי "רוגר". בעימות הזה פלסטיני נפצע ברגלו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ