שתי רקטות נורו מעזה לעבר ישראל

לפי גורמים בצה"ל, שתי רקטות התפוצצו הלילה באזור גדר המערכת בצפון הרצועה, אך רק אחת מהן בשטח ישראל. לפני כחודשיים ביצע ארגון סלפי את הירי לעבר יישובי הדרום

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי כהן
גילי כהן

שתי רקטות שוגרו הלילה (ראשון) מרצועת עזה לעבר ישראל. לפי גורמים בצה"ל, שני השיגורים התפוצצו ככל הנראה באזור גדר המערכת בצפון הרצועה, כאשר רק אחת מהרקטות התפוצצה בשטח ישראל. זהו הירי ה-11 לעבר ישראל מאז מבצע "צוק איתן".

מאז מבצע "צוק איתן" הגביר חמאס את קצב ניסויי הרקטות שהוא מבצע. ב-19 בדצמבר אשתקד נשמעה אזעקת צבע אדום במועצה האזורית אשכול וזוהתה נפילה מחוץ ליישוב במועצה. לא דווח אז על נפגעים או על נזק.

במוצאי יום העצמאות, לאחר ארבעה חודשים של שקט, שוגרה רקטה לעבר שטח ישראל. הרקטה התפוצצה בשטח פתוח באזור עוטף עזה, לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. בתגובה לירי, טנקים של צה"ל תקפו תשתית טרור בצפון רצועת עזה.

לפני כחודשיים נורתה רקטת גראד מרצועת עזה לעבר ישראל והתפוצצה בשטח פתוח באזור גן יבנה. לא דווח על נפגעים או על נזק. בתגובה לירי תקף חיל האוויר ארבעה יעדים בדרום הרצועה.

שבוע לאחר מכן נורו שתי רקטות ליישובי הדרום. ארגון "בריגדות עומאר" צייץ אז בחשבון הטוויטר שלו כי ירה את הרקטות כנקמה בחמאס, על חיסולו של תומך המדינה האיסלאמית (דאעש) שלשום בעזה. "אנו ממשיכים בג'יהאד שלנו נגד היהודים, אויבי אללה, ואף אחד לא יוכל להרתיע אותנו", נכתב בהודעה. בתגובה לירי צה"ל תקף שלושה יעדים ברצועה. בהודעת דובר צה"ל נמסר אז כי הצבא רואה את האירוע בחומרה, וכי "ארגון הטרור חמאס הוא הכתובת ועליו מוטלת האחריות". 

שבוע לאחר מכן שוגרה רקטה נוספת מהרצועה. קצין בצה"ל אמר כי היא התפוצצה בשטח הרצועה וכי לא אותרו נפילות בתחומי ישראל. אזעקה נשמעה לאחר השיגור באשקלון ובמועצה האזורית חוף אשקלון. תושבים בכמה יישובים באזור דיווחו כי שמעו קול פיצוץ.

שבועיים לאחר מכן, בסוף חודש יוני, התפוצצה רקטה בשטחי המועצה האזורית חוף אשקלון. לא דווח על נפגעים או נזק. בצה"ל אמרו כי המערכות שלהן זיהו שיגור רקטה אחת לעבר ישראל.

בתחילת חודש יולי התפוצצו שתי רקטות ששוגרו מחצי האי סיני בשטח פתוח באזור המועצה האזורית אשכול. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. "וליאת סיני" (מחוז סיני), ארגון איסלאמיסטי קיצוני המזוהה עם המדינה האיסלאמית (דעאש), נטל אחריות לירי הרקטות.

לפני כשבועיים רקטה התפוצצה באזור המועצה האזורית חוף אשקלון. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. בתגובה לשיגור תקף חיל האוויר תשתית טרור ברצועה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ