נתניהו: אנחנו מגנים את הרוצחים ורודפים אותם, שכנינו קוראים כיכרות על שמם

ראש הממשלה אמר בפתח ישיבת הממשלה כי המדינה תפעל בכל הכלים החוקיים כדי לתפוס את הרוצחים; השרה שקד: טרור יהודי פוגע בבטחון המדינה יותר אפילו מטרור ערבי

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
נתניהו בפתח ישיבת הממשלה, היוםצילום: מרק ישראל סלם
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הבוקר (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה כי "מה שמבדיל אותנו משכנינו הוא שאנחנו מוקיעים ומגנים את הרוצחים מקרב עמנו ורודפים אותם עד תום והם קוראים כיכרות על שם רוצחי ילדים".‎

נתניהו התייחס למתקפת הדקירות במצעד הגאווה ולפיגוע ההצתה בכפר דומא ואמר: "בימים האחרונים היינו עדים לשני פשעים מתועבים. המדיניות שלנו כלפי פשעים כאלה היא אפס סובלנות. הנחיתי את גורמי הביטחון והאכיפה לפעול בכל הכלים החוקיים העומדים לרשותם כדי לתפוס את הרוצחים ולמצות את הדין עם הדוקר ועם השורפים. אנחנו נחושים להיאבק בתקיפות, בתופעות של שנאה, קנאות וטרור מכל צד שהוא. המאבק בתופעות הללו מאחד את כולנו, זה איננו מאבק של מחנה זה או אחר – זה עניין של אנושיות בסיסית, שהיא יסוד הערכים היהודיים שאנו פועלים לאורם.

נתניהו הוסיף: "המלים: 'יהדות' ו'אנושיות' משולבות זו בזו, הן תומכות זו בזו, וזה מה שמבדיל אותנו משכנינו. אנחנו מוקיעים ומגנים את הרוצחים הללו, אנחנו רודפים אותם עד תום, הם קוראים כיכרות על שם רוצחי הילדים – ואת ההבדל הזה אי אפשר לטשטש ואי אפשר להבליע. חשוב לומר אותו באותה עת שאנחנו מוקיעים ומתלכדים נגד הפושעים בקרב עמנו".

שרת המשפטים איילת שקד אמרה בראיון עם קלמן ליבסקינד ברדיו "גלי ישראל" כי "הפיגוע בדומא הוא פיגוע מחריד", אך "בינו לבין הימין אין שום קשר. מדובר בטרור, טרור לשמו וצריך לטפל בזה ביד קשה וזה לא קשור לימין".

שקד הוסיפה, כי "זה לא עניין של הימין או של המתנחלים, זה עניין של השב"כ שצריך לטפל בטרור גם אם הוא טרור יהודי בכל הכח והעצמה. דרך אגב, טרור יהודי פוגע בבטחון המדינה יותר אפילו מטרור ערבי. הפיגועים הם ספורים ומעטים כמובן ביחס לטרור הערבי, אבל כל פיגוע כזה עושה נזק גדול מאוד לביטחון המדינה וצריך להשקיע את כל המשאבים כדי לטפל בזה".

ביום שישי ביקר נתניהו בבית החולים את אמו ואת אחיו של התינוק עלי דוואבשה שנרצח בדומא והתקשר לנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס (אבו מאזן) כדי להביע תנחומים. מחמוד עבאס אמר ביום שישי כי הפיגוע בדומא הוא פשע מלחמה וכי בכוונת הרשות לפנות בעניין לבית הדין הבינלאומי בהאג.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ