הפלסטינים הגישו לבית הדין בהאג דו"ח על ההצתה בכפר דומא

שר החוץ הפלסטיני, ריאד אל-מאליכי, אמר כי הדו"ח מפרט את נסיבות האירוע וכן את תוקפנות המתנחלים כלפי הפלסטינים באופן כללי, כלשונו. לדבריו, צוות החוקרים גילה עניין רב בפרטים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שר החוץ הפלסטיני, ריאד אל-מאליכי הגיש אחר הצהריים (שני) לבית הדין הבינלאומי בהאג דו"ח על אירוע ההצתה בכפר דומא שבו נספה התינוק עלי דוואבשה ונפגעו קשה הוריו ואחיו בן הארבע. אל-מאליכי מסר כי הדו"ח מפרט את נסיבות האירוע בדומא באופן נקודתי, וכן את תוקפנות המתנחלים נגד הפלסטינים בכלל.

אל-מאליכי סיפר כי מסר את הדו"ח לתובעת הכללית של בית הדין במהלך פגישה שארכה יותר משעה, ובה נכחו צוות מטעמה וצוות פלסטיני. לדבריו, מדובר באחת הפגישות הענייניות שהתקיימו אי פעם בין הנציגים הפלסטינים לבין נציגי בית הדין, ובה גילה צוות החוקרים מטעם בית הדין עניין רב בפרטים.

אל-מאליכי במוסקבה, בחודש שעברצילום: אי־פי

יש לציין כי פרט לדו"ח שהוגש לבית הדין, הפלסטינים הגישו גם דיווח למועצת זכויות האדם של האו"ם בז'נבה המפרט את פרטי אירוע ההצתה בדומא וכן שורה של תקריות נוספות, בהן תקפו מתנחלים פלסטינים או פגעו ברכושם. 

במהלך הימים האחרונים, כפי שדווח ב"הארץ", אספו ברשות הפלסטינית ממצאים ועדויות בנוגע לאירוע בדומא ולאירועים נוספים של תקיפת פלסטינים על ידי מתנחלים.

ל"הארץ" נודע כי הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס (אבו מאזן) גילה עניין אישי בפרטים שפורסמו בימים האחרונים אודות הצתת הכנסייה בטבחה שעל שפת הכנרת ואודות דף ההנחיות לפעולות נגד פלסטינים או אתרים קדושים, שפורסמו עם הגשת כתב האישום בפרשה. לפי גורמים פלסטינים בכירים, הרשות מעוניינת להוכיח כי לאירועים בדומא ובטבחה היה דפוס פעולה מסודר וכי הם תוכננו מראש.

הנשיא עבאס יצא היום לקהיר כדי לקיים פגישות עם נציגי ועדת המעקב של הליגה הערבית. לפי גורמים פלסטינים, הוא צפוי לבקש מהם תמיכה במהלכיו בבית הדין בהאג וכן מול הקהילה הבינלאומית.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ