חייל עודד מתנחלים לעבור מחסום בגדה בניגוד להוראות - והושעה מתפקיד לחימה

החייל, מגדוד הנח"ל החרדי, הועמד לדין על התנהגות שאינה הולמת, נשפט בנוסף ל-28 ימי ריתוק. צה"ל: "החייל הפריע לכוחות הביטחון לבצע את משימתם"

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיילים ושוטרים במחסום, 2013צילום: דניאל בר און

חייל מהנח"ל החרדי התעמת עם שוטרת שמנעה מעבר של מתנחלים במחסום ועודד אותם להמשיך בדרכם, בניגוד למטרה לשמה הוצב במקום. הוא הושעה מלחימה ונשפט ל-28 ימי ריתוק.

במוצאי שבת הציב צה"ל מחסום בדרך אלון בגדה, בו עמדו חיילים ושוטרים, על מנת למנוע מעבר לאזור הכפר אל-מועייר בעקבות מקרים של יידוי אבנים באזור. אחת השוטרות במחסום עצרה קבוצה של כעשרים מתנחלים שביקשו להגיע לאזור, ואמרה להם כי הם אינם רשאים להמשיך בדרכם. לפי הפרסום הבוקר (שלישי) בגלי צה"ל, החייל אמר לאותם מתנחלים לא להקשיב לשוטרת ולהמשיך בדרכם.

לאחר הדיווח על המקרה, הוחלט בצה"ל להעמיד את החייל למשפט מול מפקד הגדוד שלו. הוא הועמד לדין על התנהגות שאינה הולמת, אך לא על סירוב פקודה. לפי הצבא, החייל "הפריע לכוחות הביטחון לבצע את משימתם". מפקד הגדוד החליט להשעות אותו מלחימה ולשלוח אותו לריתוק בן 28 ימים. לדברי הצבא, לאחר המקרה התנצל החייל על מעשיו.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "החייל התנהג בצורה שאינה עולה בקנה אחד עם ערכי צה"ל והפריע לכוחות הביטחון לבצע את משימתם. כתוצאה מכך, החייל הושעה מלחימה ונשפט ל-28 ימי ריתוק על ידי מפקד הגדוד".

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ