שטייניץ משיב למקבילו בארה"ב: "אם הייתי אמריקאי הייתי מתנגד להסכם הגרעין"

לאחר שארנסט מוניז אמר כי לו היה ישראלי היה תומך בהסכם, תקף אותו שר האנרגיה והסביר: "ההסכם פוגע בביטחון הלאומי של ארה"ב, של ישראל ושל כל מדינות המערב"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
וושינגטון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד
וושינגטון

שר האנרגיה יובל שטייניץ, שריכז בשנתיים האחרונות את הטיפול המדיני בגרעין האיראני מטעם הממשלה, תקף היום (שלישי) את עמיתו האמריקאי ארנסט מוניז ואמר כי "לו הייתי אמריקאי, הייתי מתנגד להסכם הגרעין". 

שטייניץ אמר את הדברים בתגובה לתדרוך של מוניז אתמול בוושינגטון עם משלחת תא הכתבים המדיניים הישראלים. מוניז אמר בתדרוך כי אם היה ישראלי היה תומך בהסכם הגרעין, כיוון שהוא מוריד מהשולחן את האיום הקיומי שטמון בפצצה גרעינית איראנית. 

"לו הייתי אמריקאי הייתי מתנגד להסכם כיוון שהוא מבטיח מראש את הפיכתה של איראן למעצמה גרעינית המסוגלת לייצר עשרות פצצות אטום בחודש בתוך 10 שנים מהיום", אמר שטייניץ. "הייתי מתנגד להסכם מכיוון שהוא עלול להביא למירוץ חימוש גרעיני בין איראן למדינות ערב הסוניות בניגוד גמור למדיניות האמריקאית המוצהרת". 

שטייניץ הוסיף כי היה מתנגד להסכם גם משום שאפילו בטווח הקצר אמצעי הפיקוח שהוא מציב אינם מידיים, חודרניים ומספקים כפי שהובטח בהתחלה. "לו הייתי אמריקאי הייתי מתנגד להסכם כיוון שהוא פוגע בביטחון הלאומי של ארה"ב, של ישראל ושל כל מדינות המערב". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ