עלות מסיבת הפרידה לרמטכ"ל לשעבר גנץ: יותר מחצי מיליון שקל

צה"ל מסר את הנתונים רק לאחר פנייה של התנועה לחופש המידע. עלות הפקת סרט פרידה לרמטכ"ל לשעבר נאמדת ב-215 אלף שקלים. דובר צה"ל: הוצאו הנחיות חדשות ומחמירות לגבי אירועים בצבא

גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן

עלות מסיבת הפרידה לרמטכ"ל לשעבר בני גנץ שהתקיימה בחודש פברואר האחרון הסתכמה ב-600 אלף שקלים, כך התפרסם הערב (חמישי) בחדשות 2. הצבא מסר את הנתונים בעקבות פנייה של התנועה לחופש המידע, זאת לאחר שדובר צה"ל לא נענה לבקשות של עיתונאים בנושא. לפי הנתונים, עלות שכירת אולם "הדרייב אין" בתל אביב נאמדת בכ-110 אלף שקלים, והחכרת הציוד הלוגיסטי ששימש לאירוע עלתה 53 אלף שקלים.

אל האירוע הפרידה הוזמנו כאלף איש, ביניהם בכירים במערכת הביטחון, אנשי ציבור, בני משפחתו של גנץ, עיתונאים ועוד. במקום הוצבו עמדות מזון של חברת הקייטרינג "עידית", המשמשת את צה"ל בדרך כלל. עלות ארוחת הערב באירוע נאמדת ב-64 אלף שקלים. במסגרת האירוע התקיים ערב שירה בציבור וכן הוקרן סרט, שהופק על ידי מפיק חיצוני בעלות שנאמדת ב-215 אלף שקלים. עלות ציוד ההגברה וההקרנה שהוצבו באולם עבור הערב היא 140 אלף שקלים.

גנץ באירוע באוניברסיטת תל אביב, בשנה שעברהצילום: תומר אפלבאום

בסך הכל הוציאה מערכת הביטחון על ערב הפרידה מהרמטכ"ל לשעבר גנץ כ-600 אלף שקלים — יותר מעלות אירוע הפרידה ממפכ"ל המשטרה היוצא, יוחנן דנינו, שהסתכמה ב-370 אלף שקלים.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "בחודשים האחרונים התקיימה עבודת מטה בעקבותיה הוצאו הנחיות חדשות ומחמירות המגבילות את קיום האירועים בצה"ל. במסגרת ההנחיות הוגבלו האירועים והתקציב לקיומם צומצם בצורה משמעותית. כמו כן הוגבלה באופן משמעותי הופעת אמנים אזרחיים, העסקת חברות חיצוניות צומצמה משמעותית מתוך כוונה להסתמך על משאבים צבאיים. בחודשים האחרונים אוכף אגף כוח האדם את קיום הפקודות בצורה קפדנית בנושא זה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ