יעלון חתם על צווי מעצר מינהלי לחצי שנה לפעילי הימין מאיר אטינגר ואביתר סלונים

השניים נעצרו בשבוע שעבר. מאז הפיגוע בדומא, הופעל הצו כנגד שלושה פעילי ימין. הבוקר: תשעה עוכבו לחקירה בפשיטה של שב"כ והמשטרה על מאחזים בגדה

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

שר הביטחון חתם הבוקר (ראשון) על שני צווי מעצר מנהלי לחצי שנה למאיר אטינגר ואביתר סלונים, שנטען כי הם מעורבים בפעילות טרור יהודי. השניים הגיעו הבוקר לבית המשפט בנצרת לדיון בהארכת מעצרם, לאחר שנעצרו בשבוע שעבר. כעת, בשל הצו, התייתר הדיון. הם יובאו בפני נשיא בית משפט מחוזי תוך 48 שעות, לאישור מעצרם.

ביום שלישי בשבוע שעבר נעצר בצו מנהלי מרדכי מאייר, פעיל ימין קיצוני בן 18 תושב מעלה אדומים. הצו הורה לכלוא אותו בכלא רימונים למשך חצי שנה. שר הביטחון משה יעלון מסר כי העצור חשוד במעורבות בפעילות אלימה ובפיגועי טרור שאירעו לאחרונה, כחלק מקבוצת טרור יהודית. השר יעלון לא פירט בהודעתו באילו פיגועים נחשד מאייר. בהודעת משרד הביטחון נכתב כי במקרה של מאייר נדרש מעצר מינהלי מאחר ולא נאספו ראיות. הצו נחתם בהמלצת שב"כ.

מאיר אטינגר בעת הארכת מעצרו, בשבוע שעברצילום: גיל אליהו

באותו יום נעצר גם סלונים, ויומיים לפני כן נעצר אטינגר - שניהם פעיל ימין קיצוני, החשודים בהשתייכות להתארגנות שמטרתה לפגוע בערבים, למוטט את השלטון במדינת ישראל ולהחליף אותו במלכות יהודית.

אטינגר, בן 24, נכדו של הרב כהנא, מוגדר כמנהיג ההתארגנות. הוא כותב בקביעות בבלוג באתר "הקול היהודי", שם הכחיש לאחרונה שקיימת התארגנות טרור מסודרת. לפי שב"כ, הוא הסלים את פעילותו בשנת 2014 והחל לתכנן סדרה של מעשי אלימות קשים נגד פלסטינים. סלונים נעצר בעבר על התקפת בית פלסטיני בחירבת אבו-פלאח בדרום הר חברון שהוצת בנובמבר 2014. הוא שוחרר ממעצרו מבלי שהוגש נגדו כתב אישום, אך הוא קיבל צו הרחקה מינהלי מירושלים ומהגדה.

אביתר סלונים, ארכיוןצילום: תומר אפלבאום

לפני שבוע אישר הקבינט המדיני-ביטחוני שימוש במעצרים מנהליים נגד מבצעי טרור יהודי. כמו כן, בעקבות הפיגוע בכפר דומא, אישר הקבינט את החלת הצעת החוק למאבק בטרור גם על יהודים. החוק למאבק בטרור מעגן את ההוראות לשעת חרום הקשורות בטרור, בהן סמכויות חקירה, שימוש בחומר חסוי ומעצרים מנהליים.

עד כה שר הביטחון יכול היה לאשר צווי הרחקה מהגדה המערבית נגד מתנחלים החשודים במעורבות במעשי אלימות, אך לרוב אלולא הגיעו לאכיפה מנהלית.

הבוקר שב"כ והמשטרה ערכו חיפושים ומעצרים בשני מאחזים המסומנים על ידם כמחוללי הטרור היהודי. לפנות בוקר הגיעו כוחות למאחז עדי עד אשר במזרח שילה, סמוך לכפר דומא. השוטרים חיפשו בשבעה בתים ועיכבו לחקירה שני אנשים. לא ברור האם למעצרים יש קשר לחקירת ההצתה בדומא או שמדובר בהעמקת הטיפול בימין הקיצוני. כמו כן נערכה פשיטה על מאחז הבלאדים ליד כוכב השחר. שבעה אנשים עוכבו לחקירה במקום: מייסד המאחז וששה קטינים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ