תמה חקירת העצירים המינהליים היהודים; יעלון הורה על כליאתם בנפרד זה מזה

העצירים אביתר סלונים ומאיר אטינגר הובאו לפני נשיא בית המשפט המחוזי מרכז לאישור מעצרם המינהלי. אם לא יימצא מידע נוסף בעניינם, הם לא צפויים להיחקר עוד

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

חקירתם של אביתר סלונים ומאיר אטינגר, שנעצרו שלשום במעצר מינהלי, הסתיימה, והם והעציר הנוסף מרדכי מאייר לא אמורים להיחקר עוד אם לא יימצא מידע נוסף בעניינם. סלונים ואטינגר הובאו היום (שלישי) לפני נשיא בית המשפט המחוזי מרכז לאישור מעצרם המינהלי. שר הביטחון, משה יעלון, החליט להפריד בין שלושת העצירים המינהליים היהודים: אטינגר בכלא איילון, מרדכי מאייר בכלא רימונים וסלונים בכלא אלה.

תנאי העצורים המינהליים, יהודים או פלסטינים, נקבעו בתקנות ב-1981, והם אמורים להיות טובים מאלה של כלואים רגילים. בית המשפט העליון קבע בעבר שיש לתת את התנאים הטובים האפשריים לעצירים מינהליים בשל נסיבות כליאתם. לפי חוק, הם אמורים להיות מופרדים מאסירים ועצירים רגילים. שלושת העצירים היהודים כלואים באגף התורני בבתי הכלא, עם אסירים אחרים.

שלושת העצירים היהודים אמורים לקבל ביקורי משפחה לפי נוהלי שב"ס וביקורי עורכי דין ככל שיחפצו, כמו הפלסטינים. לפי חוק המעצרים המינהליים שחוקק ב–1979, בתוך 48 שעות מרגע המעצר על המדינה להביא את העציר לדיון אצל נשיא בית משפט מחוזי, לאישורו. הדיון מתקיים בדלתיים סגורות. לעתים מתייצב נציג שב"כ בדיון ומשיב לשאלות הסנגור. חומר הראיות המוגש חסוי, רק השופט רואה אותו. לאחר שלושה חודשים מתקיים דיון המשך.

מרדכי מאייר, שנעצר בשבוע שעבר במעצר מינהלי, הובא לדיון ביום חמישי שעבר. לא ברור אם מאייר נחקר כלל. הסוגיות לא מוצו בדיון ונקבעו דיונים נוספים. על החלטת בית המשפט המחוזי יש סמכות ערעור לבית המשפט העליון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ