שב"כ: עצרנו לוחם חמאס ממערך המנהרות של הארגון

הלוחם, תושב רפיח בן 21, סיפק לשב"כ מידע על חפירת המנהרות ועל מיקומן, וכן סיפר שלחמאס יש כוונה להשתמש בכביש שסלל בסמוך לגבול עם ישראל למתקפת פתע

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שירות הביטחון הכללי הודיע היום (שלישי) כי בתחילת חודש יולי נעצר  אברהים עאדל שחאדה שאער במעבר "ארז". שאער, תושב רפיח בן 21, נחשב לפי מערכת הביטחון ללוחם חמאס וחופר מנהרות מטעם הארגון. במהלך חקירתו מסר כי בחודשים האחרונים היה מעורב בפעילות התת-קרקעית של חמאס, ונחשף לחפירת מנהרה של חמאס מאזור רפיח אל מעבר כרם שלום.

לפי שב"כ, בחקירתו הוא מסר מידע רב אודות פעילות הארגון ברפיח, כולל פרטים על תוכנית הפעולה של חמאס בעת חירום וכוונותיו להשתמש במנהרות לתקיפת ישראל. עוד מסר השב"כ כי העצור מסר פירוט רב על המנהרות של חמאס באיזור רפיח, כולל מיקומם של מוקדי חפירה, פירי מנהרות, חופרים ותוואי המנהרות. הוא גם סיפק פרטים על פעילות כוח נוח'בה של חמאס, הכוח האיכותי של הארגון, ותצפיות לטווח של כ-3 ק"מ לשטחי ישראל.

לוחמי חמאס במנהרה שחפרו, במבצע צוק איתןצילום: רויטרס

ב-31 ביולי הוגש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום חמור המייחס לשאער ביצוע עבירות של חברות ופעילות בהתאחדות בלתי מותרת, ניסיון רצח, מגע עם סוכן חוץ, אימונים צבאיים אסורים ועבירות שונות בנשק.

שאער טען שסלילת הכביש החדש על ידי חמאס, בסמוך לגבול הרצועה, צפוי לשמש לטובת מימוש מתקפת פתע כנגד ישראל, באמצעות כלי רכב אשר ידהרו לעבר הגבול. דווקא באוגדת עזה התייחסו לסלילת הכביש בנימה חיובית, וטענו כי גם חמאס מתחיל לבצע 'ביטחון שוטף', כמו צה"ל בגבול, וכך אף יכול להרחיק מתפרעים מאזור הגדר.

בשב"כ טוענים כי שאער היה מעורב באופן אישי בהכשרות צבאיות, באמצעי לחימה ובמטעני חבלה. "במהלך ימי הלחימה במבצע 'צוק איתן' פעל במחלקת התמיכה והלוגיסטיקה של חמאס וסייע בהעברת ציוד צבאי ומטענים ללוחמים בשטח. כמו כן לקח שאער חלק פעיל בלחימה, זאת באמצעות הנחת מטענים נגד טנקים, וסיוע בתצפיות", נמסר בהודעת השב"כ.

"בתוך כך, סיפר בחקירתו אודות הקשר שבין איראן לחמאס, במסגרתו מועברת לרצועה תמיכה צבאית לטובת חיזוק הארגון. לדבריו, תמיכתם של האיראנים ממומשת באמצעות העברת כספים, אמצעי לחימה מתקדמים וציוד אלקטרוני, דוגמת מכשירים לשיבוש תדרים המשמשים לטובת הפלת מזל"טים ישראלים בשמי הרצועה. עוד ציין כי איראן הכשירה בעבר לוחמי חמאס רצועתיים בשימוש בגלשני רחיפה, זאת במטרה כי יחדרו מן האוויר לשטח ישראל", לשון ההודעה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ