כתובת נאצה רוססה ואוהל בדואי נשרף בעין סמיה בגדה; שלושה נעצרו בחשד להצתה

אלמונים ריססו את הכתובת "מינהלי נקמה" על סלע באזור כוכב השחר. מצה"ל נמסר כי קיים חשד לפשיעה על רקע לאומני. האוהל שניזוק ננטש לפני שבוע ואין נפגעים באירוע

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
האוהל שהוצת, היוםצילום: זכריה אסדה, ארגון רבנים לזכויות אדם

כתובת הנאצה "מינהלי נקמה" התגלתה הלילה (חמישי) על סלע באזור עין סמיה, סמוך להתנחלות כוכב השחר. בנוסף, נזק נגרם לאוהל בדואי סמוך שהוצת. לא היו נפגעים באירוע. בשעות הצהריים נעצרו שלושה צעירים ממאחז הבלאדים בחשד להצתה.

האוהל שנשרף לחלוטין שייך למשפחה בדואית שבאופן חריג, לדבריה, לא שהתה בו עם ילדי המשפחה הלילה. עודאי כעאבה, בנו של בעל האוהל, אמר בשיחה עם "הארץ" כי מדובר באוהל למגורים, שהיו בו גם דברי מזון לעדר של המשפחה ורכוש רב.

"רק לפני שבוע יצאנו מהאוהל למקום אחר בגבעה סמוכה בגלל החום. למזלנו אף אחד לא היה באוהל בעת שהוצת, אחרת כל המשפחה היתה נשרפת", סיפר. לפי כעאבה, באוהל התגוררו שמונה נפשות, בהם גם ילדים. לדבריו, האירוע התרחש בשעת לילה מאוחרת ורק בשעות הבוקר, כשהגיעו למתחם, גילו את הנזק הרב.

במאחז סמוך לאוהל שהוצת עצרה המשטרה ארבעה נערים, שלושה מהם בחשד להצתה ואחד בחשד להעלבת שוטר. השלושה החשודים בהצתה, שני קטינים ובגיר ממאחז הבלאדים, הועברו למתקן שב"כ והוצא להם צו המונע מהם להיפגש עם עורך דינם.

כתובת הנאצה "מנהלי נקמה" שרוססה, היוםצילום: זכריה אסדה, ארגון רבנים לזכויות אדם

בכפר עוורתא מדווחים כי הוועדות העממיות של האזור מנעו תקיפה של מתנחלים הלילה אחרי חצות. לפי הדיווח, מתנחלים הגיעו מכיוון איתר במטרה לבצע פעילות "תג מחיר", וכשראו את הנוכחים ברחו מהמקום.

בצה"ל מאשרים שקיים חשד לפשע על רקע לאומני באזור אל-מוע'ייר. האוהל שניזוק היה נטוש ולא היו נפגעים באירוע. המקרה הועבר לטיפול המשטרה.

מארגון רבנים למען זכויות האדם נמסר כי "זה הזמן עבור מדינתנו להשקיע כל מאמץ לתפוס את אותם קיצוניים מבצעי פשעי שנאה וטרור. אך מעצר מינהלי ללא הליך משפטי תקין איננו הדרך, אלא השקעת מאמצים ומשאבים רבים יותר. רק בנס לא הסתיים האירוע הלילה בעוד אסון וקורבנות בנפש".

לפני שבועיים נרצח תינוק פלסטיני בן שנה וחצי בהצתת ביתם בכפר דומא דרומית לשכם. אביו מת מפצעיו לאחר כשבוע ואמו ואחיו עדיין מאושפזים במצב קשה. לפי הדיווחים, מתנחלים הם שהציתו את הבית לאחר שהשליכו לעברו בקבוקי תבערה וריססו במקום כתובות נאצה בעברית. בצה"ל קראו לאירוע "טרור יהודי".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ