דני דנון ימונה לשגריר ישראל באו"ם, יפנה את כיסאו בשולחן הממשלה

שר המדע מתנגד נחרצות לפתרון שתי המדינות, תומך בסיפוח הגדה לישראל ואף תקף בעבר בחריפות את הנשיא אובמה. מינויו יסייע לנתניהו בפתרון שורה של בעיות פוליטיות במפלגתו

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים104
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, החליט למנות את שר המדע, הטכנולוגיה והחלל דני דנון לתפקיד שגריר ישראל באו"ם. מינויו כפוף לאישור הממשלה. דנון, שנחשב לאחד הגורמים הבולטים באגף הימני בליכוד, מתנגד נחרצות לפתרון שתי המדינות, תומך בסיפוח הגדה המערבית לישראל ואף תקף בעבר את נשיא ארה"ב, ברק אובמה. מינויו לתפקיד יסייע לנתניהו בפתרון שורה של בעיות פוליטיות בתוך מפלגתו.

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי נתניהו החליט למנות את דנון לתפקיד בשל חשיבותה של בימת האו"ם בעת הזו. "אני משוכנע שדני דנון יאבק בכל כוחו להציג את האמת בזירה הבינלאומית" , אמר ראש הממשלה.

כאמור, דנון משתייך לאגף הימני הקיצוני בליכוד ומתנגד להקמת מדינה פלסטינית. כמו כן, הוא אחד מחברי הכנסת בליכוד שתקפו בשנים האחרונות בצורה החריפה ביותר את נשיא ארה"ב אובמה. כחלק מעמדתו זו, כרת דנון בריתות פוליטיות עם גורמים בימין השמרני במפלגה הרפובליקאית בארה"ב, ובראשם מושל מדינת טקסס, ריק פרי.

בשולי עצרת האו"ם בספטמבר 2011, ערכו דנון ופרי מסיבת עיתונאים משותפת בה הביעו התנגדות להקמת מדינה פלסטינית, תקפו בחריפות את הנשיא אובמה והגדירו את מדיניותו במזרח התיכון כמסוכנת, נאיבית ומוטעית. באותה מסיבת עיתונאים קרא דנון לאובמה "להפסיק את מדיניות ההתרפסות בפני הפלסטינים".

נתניהו ודנון בכינוס מרכז הליכוד, בשנה שעברהצילום: תומר אפלבאום

מינוי דנון לשגריר באו"ם נועד לפתור לראש הממשלה שורה של בעיות פוליטיות במפלגתו. עם יציאתו לאו"ם מיד לאחר דיוני העצרת הכללית בסוף אוקטובר, יפנה דנון כיסא סביב שולחן הממשלה ויאפשר לנתניהו לקיים הבטחות שנתן לח"כ צחי הנגבי או לח"כ בני בגין, ולפיהן יכהנו כשרים בממשלה. דנון מכהן גם כיו"ר מרכז הליכוד, תפקיד שבו התמרד נגד נתניהו יותר מפעם אחת וקרא תיגר על הנהגתו. עם מעברו של דנון לניו יורק יוכל ראש הממשלה לדחוף למינויו של אדם נוח יותר עבורו לתפקיד זה.

דנון מכהן כחבר כנסת מאז 2009 ובתשע השנים האחרונות משמש גם יו"ר "הליכוד העולמי" ואחראי על קשרי החוץ של המפלגה בעולם. בעבר הוא שימש שליח של הסוכנות היהודית בפלורידה. הוא בן 44, נשוי ואב לשלושה ילדים, בעל תואר ראשון ביחסים בינלאומיים מאוניברסיטת פלורידה ותואר שני במדיניות ציבורית מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

מהמחנה הציוני נמסר היום בתגובה כי מינוי שר החלל לשגריר באו"ם "הוא עוד מסמר שביבי קובע בארון יחסי החוץ של ישראל". "יוסטון, יש לנו בעיה... ראש הממשלה מתנהל כאחרון מסדרי הג'ובים בליכוד, ולא כמו מנהיג שהאינטרסים של ישראל צריכים לעמוד בראש מעייניו".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ