מח"ט הצנחנים אליעזר טולדנו ימונה למזכירו הצבאי של ראש הממשלה

טולדנו יועלה לדרגת תת-אלוף ויחליף בתפקיד את האלוף אייל זמיר, שימונה במהלך החודשים הקרובים למפקד פיקוד הדרום. בהתאם, יורד תקן תפקיד המזכיר הצבאי מדרגת אלוף

גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן

דובר צה"ל הודיע היום (שישי) כי מפקד חטיבת הצנחנים היוצא, אלוף-משנה אליעזר טולדנו, יועלה לדרגת תת-אלוף וישמש כמזכירו הצבאי של ראש הממשלה בנימין נתניהו. טולדנו יחליף בתפקיד את האלוף אייל זמיר, שימונה במהלך החודשים הקרובים למפקד פיקוד הדרום.

בעקבות המינוי, יורד תקן תפקיד המזכיר הצבאי מדרגת אלוף לדרגת תת-אלוף. מאז סוף שנות ה-90 מכהן בתפקיד זה קצין המשמש כאלוף במטה הכללי. הרמטכ"ל גדי איזנקוט היה הקצין האחרון שכיהן בתפקיד בדרגת תת-אלוף.

ההחלטה על מינוי מזכירו הצבאי של ראש הממשלה נחשבת להחלטה רגישה, ועל כן מתקבלת על-ידי ראש הממשלה, בתיאום שר הביטחון והרמטכ"ל. בהודעת דובר צה"ל נמסר כי בתקופה הקרובה יועלה אל"מ טולדנו בדרגה, ובהמשך ייכנס לתפקידו החדש. מינויו של הפרקליט הצבאי הראשי הבא, שיחליף את האלוף דני עפרוני, טרם הוכרע. 

טולדנו גדל בחטיבת הצנחנים, בה היה גם מפקד גדוד. במלחמת לבנון השנייה שימש כמפקד יחידת מגלן, ובשלוש השנים האחרונות כיהן כמפקד חטיבת הצנחנים, בהן גם בתקופתו של מבצע "צוק איתן".

מתחילת כהונתו של הרמטכ"ל איזנקוט הוחלט לצמצם חמישה תקני אלוף. מפקד פיקוד העומק הועבר לתקן מילואים, בו מכהן היום אלוף במיל' טל רוסו. בשני תקנים  - הפרקליט הצבאי הראשי והמזכיר הצבאי לראש הממשלה - הורדו דרגות התקנים מאלוף לתא"ל. שני תפקידים אחרים במטה הכללי - מפקד המכללות הצבאיות ומפקד זרוע היבשה - אוחדו ואלו ישמשו גם כמפקדי גיס.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ