הפרקליט הצבאי הראשי הבא: אל"מ שרון אפק

אפק, שמילא בעבר שורת תפקידים בפרקליטות הצבאית, יעלה לדרגת תת-אלוף ויחליף בתפקידו את האלוף דני עפרוני. יעלון: הוא בעל ניסיון עשיר ומגוון ויסייע להגן על צה"ל גם מפני תביעות בעולם

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון הודיע היום (שני) על מינויו של אלוף-משנה שרון אפק לפרקליט הצבאי הראשי. לפי הודעת יעלון, ההחלטה על המינוי התקבלה בתיאום עם הרמטכ"ל, גדי איזנקוט, וכן לאחר התייעצות עם היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, ועם פרקליטים צבאיים בעבר ובהווה.

ההחלטה על המינוי התעכבה בשבועות האחרונים, כאשר הפרקליט הצבאי הראשי המכהן, האלוף דני עפרוני, צפוי לסיים את תפקידו בעוד כחודשיים. לדברי בכירים בפרקליטות הצבאית, עפרוני מתכוון לקבל החלטה בנוגע ל"יום שישי השחור" ברפיח - הפעלת "נוהל חניבעל" על ידי חטיבת גבעתי לאחר חטיפת גופתו של סגן הדר גולדין - עד לסיום כהונתו. עפרוני עתיד להחליט האם יש מקום לחקירה פלילית בעניין זה, או לאו. שר הביטחון יעלון התבטא בעצמו בנושא וטען כי בדיקת האירוע צריכה להיעשות בכלים פיקודיים, באמצעות תחקיר מבצעי-צבאי, ולא באמצעות בחינה פלילית.

אפקצילום: דובר צה"ל

אפק יועלה לדרגת תת-אלוף, לאחר שהוחלט שתקן התפקיד יהיה תת-אלוף ולא אלוף כפי שהיה בשנים האחרונות. בשנתיים האחרונות היה אפק מפקד פו"ם "אפק" במכללה לפיקוד ולמטה של צה"ל, וקודם לכן מילא שורה של תפקידים בפרקליטות הצבאית, ביניהם סגן הפרקליט הצבאי, היועץ המשפטי של צה"ל בגדה ופרקליט חיל האוויר.

שר הביטחון יעלון מסר היום כי "אלוף-משנה שרון אפק הוא בעל ניסיון משפטי עשיר ומגוון, אשר יסייע לו לפקד על הפרקליטות הצבאית ולהוביל אותה. אלוף-משנה אפק מביא עימו לתפקיד מקצועיות רבה, יושר, חוט שדרה ערכי וראייה משפטית וצבאית רחבה, תכונות חשובות ביותר נוכח האתגרים המשמעותיים הניצבים בפני הפרקליטות הצבאית, הן הפנימיים והן החיצוניים".

יעלון הוסיף כי "הזירה המשפטית-צבאית הפכה בשנים האחרונות לבעלת חשיבות רבה, והיא מורכבת, רוויית אתגרים ומחייבת הבנה עמוקה של הדין הבינלאומי. הדבר בא לידי ביטוי, בין היתר, בצורך בהענקת לגיטימציה משפטית לפעילות צה"ל מול ארגוני טרור חסרי מעצורים המסתתרים מאחורי מגנים אנושיים ובמוסדות אזרחיים, בהגנה משפטית על מפקדים ולוחמים מפני תביעות ברחבי העולם ובשמירה על ערכי צה"ל".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ