עבאס סגר את השלוחה הפלסטינית של יוזמת ז'נבה בגלל יריבות פוליטית

ראש הארגון יאסר עבד רבו פוטר לפני כמה שבועות מתפקיד מזכ"ל הוועד הפועל של אש"ף לאחר שמתח ביקורת על הנשיא הפלסטיני. מנכ"ל הארגון אמר כי יעתור לבית המשפט נגד סגירתו

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

בצעד נוסף להצרת צעדיהם של יריביו הפוליטיים חתם היום (רביעי) הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס על צו נשיאותי המורה לסגור את השלוחה הפלסטינית של ארגון "יוזמת ז'נבה". בראש השלוחה עומד יאסר עבד רבו, שלפני כמה שבועות פוטר על ידי עבאס מתפקיד מזכ"ל הוועד הפועל של אש"ף לאחר שמתח עליו ביקורת.

הארגון הבלתי ממשלתי הפלסטיני "קואליציית השלום הפלסטינית" הוקם אחרי השקת יוזמת ז'נבה בשנת 2003 ונועד לקדם את רעיון פתרון שתי המדינות בחברה הפלסטינית. המימון לארגון מגיע בעיקר מממשלת שווייץ, אך גם ממשרדי החוץ של דנמרק, הולנד, שבדיה, פינלנד והאיחוד האירופי.

הצו הנשיאותי של עבאס קבע כי משרדי הארגון ייסגרו וכל נכסיו יעוקלו על ידי משרד ההסברה הפלסטיני. מנכ"ל הארגון ברמאללה, נידאל פוקאא, אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי בכוונתו לפנות לבית המשפט כדי להביא לביטול הצו הנשיאותי. שלוחת יוזמת ז'נבה בישראל פרסמה הודעת גינוי לצעד של הנשיא הפלסטיני. "צר לנו שמאבק כוחות אישי הביא להחלטה לסגור את מטה יוזמת ז'נבה הפלסטיני", נמסר בהודעה. "המטה הישראלי ימשיך לעבוד עם שותפיו הפלסטינים ללא קשר למבנה הארגוני כדי לקדם את רעיון שתי המדינות הנהנה מתמיכת רוב הציבור בשני העמים".

לפני כמה שבועות פעל עבאס נגד עמותה חברתית שבראשה עומד ראש הממשלה לשעבר סלאם פיאד, וכן נגד ארגונים בלתי ממשלתיים הקשורים לבכיר פתח לשעבר מוחמד דחלאן. באחרונה אף הפעיל את מנגנוני הביטחון הפלסטיניים כדי למנוע הפגנות ולהביא למעצרם של עיתונאים, בלוגרים ואנשים פרטיים בעקבות פרסומים ביקורתיים ברשת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ