ישראל סירבה לאפשר לקרוביו של הנייה לבקר ברצועה: "גם לישראל יש מקרים הומאניטריים בעזה"

מתאם הפעולות בשטחים לא התיר לאחיותיו של בכיר חמאס איסמעיל הנייה, המתגוררות בישראל, לבקר בעזה לרגל חתונת בנו כי מוחזקים שם שני אזרחים ישראלים

ג'קי חורי
ג'קי חורי

מתאם הפעולות בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי, דחה את בקשתו של סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, איסמעיל הנייה, לאפשר לשלוש אחיותיו המתגוררות בפזורה הבדואית בישראל לבקר ברצועת עזה לרגל חתונת בנו. בתגובה הרשמית הסביר האלוף מרדכי את הדחייה בכך שבעזה עדיין מוחזקים ישראלים שהם בגדר "מקרים הומאניטריים" (אברה מנגיסטו ותושב הנגב ששמו עדיין אסור לפרסום).

אתמול דחה המתפ"ש גם בקשה לאפשר את מעברו של איהאב ג'סיין, ראש לשכת ההסברה של חמאס, לירדן דרך ישראל לצורך טיפול רפואי, בשל מצבו הבריאותי החמור. בתקופה האחרונה סירב המתפ"ש לכמה בקשות של קרובי משפחה של בכירי חמאס לעבור לישראל לצורך קבלת טיפול.

איסמעיל הנייה בחגיגות לכבוד יום השנה ה-27 לייסוד חמאס, בשנה שעברהצילום: אי־אף־פי

בתחילת יולי הותר לפרסום כי שני אזרחים ישראלים, מנגיסטו בן ה-28 מאשקלון ואזרח נוסף, תושב היישוב הבדואי חורה, חצו את הגבול לעזה ולא שבו לישראל. מנגיסטו נעדר מספטמבר אשתקד והאזרח הנוסף – מאז אפריל השנה. מאז פרסום הפרשה חמאס לא מסר מידע על מצבם של הנעדרים ושומר על עמימות לגבי השאלה אם שניהם או אחד מהם נמצאים בידי הארגון.

השבוע החלה משפחת מנגיסטו במאבק ציבורי למען בנה, וביום שני הפגינה, יחד עם תומכים נוספים, מול כלא הדרים שבשרון בעת ביקורי משפחות אצל אסירים ביטחוניים. לדברי אילן, אחיו של מנגיסטו, במשפחה ניסו בשנה האחרונה להעביר מסר לחמאס דרך הממשלה, "להסביר להם שמדובר באדם הלוקה בנפשו והחזקתו אינה אנושית אבל זה נפל על אוזניים ערלות. רק השנה מדינת ישראל החזירה לעזה 70 עזתים שחצו את הגבול. למה אותו לא מחזירים?".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ