יעלון: ללא מעצרים מינהליים, היתה מתבצעת סדרה של פיגועים קשים נגד ערבים

שר הביטחון התייחס למעצריהם של פעילי הימין בעקבות הפיגוע בדומא וטען כי על דמוקרטיה להגן על עצמה. לדבריו, המעצרים המינהליים הם כלי אפקטיבי גם במאבק בטרור הפלסטיני

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שר הביטחון משה (בוגי) יעלון לפני ישיבת הממשלה השבועית, החודשצילום: מרק ישראל סלם

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון התייחס היום (חמישי) לשימוש במעצרים המינהליים ככלי מאבק בטרור היהודי ואמר כי לולא המעצרים המינהליים, היתה מתבצעת סדרה של פיגועים קשים נגד ערבים. בראיון לערוץ 10 נשאל יעלון האם פעילי הימין היהודים שנמצאים במעצר מינהלי קשורים לפיגוע בדומא. שר הביטחון ענה: "בסופו של דבר, ברמה העקרונית, כן".

בהמשך ניסה יעלון להצדיק את השימוש במעצר המינהלי, שבמסגרתו לא ניתנת לחשוד ולסנגורו האפשרות לדעת על סמך אילו חשדות הוא נעצר. "במצבים כאלה מדינה, בטח דמוקרטית, צריכה להגן על עצמה - כולל בצעדים קיצוניים. אין ברירה אתה צריך להגן על עצמך", אמר יעלון והמשיך: "יש לנו ניסיון רב במעצר של מחבלים ערבים. לא הצלחנו להביא למכלול ראיות בבימ"ש, אבל כשביצענו את המעצרים, הפיגועים פסקו. בסופו של דבר שמים יד על המבצעים".

יעלון הדגיש כי השימוש בכלי הכרחי. "אחרת היינו נכנסים לסדרה של פיגועים קשים נגד יהודים". עוד אמר שר הביטחון כי גם מעצר מינהלי נתון לביקורת שיפוטית וטען כי האנשים שנעצרו במעצרים מינהליים הם "האנשים הנכונים".

היום הפסיק העציר המינהלי מוחמד עלאן, איש הג'יהאד האיסלאמי, את שביתת הרעב שלו, שנמשכה 66 ימים. זאת לאחר שבעקבות ההידרדרות במצבו, החליטו שופטי בג"ץ להקפיא את צו המעצר המינהלי נגדו. הם הבהירו שאם יתברר שמצבו בלתי הפיך, על המדינה לשחררו לאלתר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ