פצועים בעימותים בין מתנחלים ופלסטינים ליד המאחז אש קודש

מצה"ל נמסר כי כוח צבאי שהגיע למקום הותקף בידי פלסטינים והגיב בירי כדורי גומי. לטענת הצבא שבעה פלסטינים נפצעו באורח קל, אך לטענת הפלסטינים יש עשרות פצועים

גילי כהן
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי כהן
ג'קי חורי

עימותים אלימים פרצו הבוקר (שבת) בין עשרות מתנחלים לכ-150 פלסטינים באזור המאחז אש קודש שבגדה המערבית. לפי הצבא, שני הצדדים יידו אבנים זה לעבר זה, והפלסטינים אף ניסו להצית שדות באזור המאחז, מדרום לשכם.

כוח צה"ל שהגיע למקום כדי לפזר את העימותים ירה באוויר והשתמש באמצעים לפיזור הפגנות. עוד הכריז הכוח על המקום כעל שטח צבאי סגור. לפי דובר צה"ל, מאחר שהפלסטינים תקפו גם את הכוח הצבאי, ירו החיילים כדורי גומי ורימוני גז לעבר כמה מהם.

הפלסטינים דיווחו כי עשרות נפצעו באורח קל כתוצאה מירי כדורי גומי ורימוני גז ועשן של צה"ל. הכוח הצבאי דיווח שזיהה פגיעות ברגליהם של כמה אנשים, וכי שבעה אנשים נפצעו באורח קל.

לפי ע'סאן דגלס האחראי על תיק ההתנחלויות מטעם הרשות הפלסטינית בצפון הגדה, עשרות מתנחלים תקפו הבוקר חקלאים פלסטינים שעיבדו את אדמתם בכפר קוסרא הסמוך לאש קודש. בעקבות כך יצאו עשרות מתושבי הכפר לכיוון שטח ממזרחה לו, שם התפתחו העימותים.

לפני שלושה שבועות התעמתו באזור מתנחלים מאש קודש עם פלסטינים. איש לא נפגע וכוח צה"ל הוקפץ למקום והכריז עליו שטח צבאי סגור. לדברי דגלס, המתנחלים תקפו חקלאים פלסטינים במטרה לגרש אותם מאדמתם, אולם עשרות פעילים פלסטינים מוועדות שמירה מקומיות הגיעו לזירה ובין הצדדים התפתח עימות שכלל השלכת אבנים. לדבריו, התקרית הסתיימה בנסיגת המתנחלים ללא נפגעים בקרב שני הצדדים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ