צווי מעצר בית והרחקה לקטין שנחקר בעבר על עבירות של פשעי שנאה

על הקטין, תושב מעלה אדומים, נאסר להסתובב בשטחים למעט בעירו או להיכנס לירושלים. עורך דינו, איתמר בן גביר: שר הביטחון ממשיך להשתולל, הצעדים הללו לא מרגיעים את השטח

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

מפקדי פיקוד המרכז והעורף, בהמלצת השב"כ, הוציאו בימים האחרונים צו מעצר בית וצו הרחקה לקטין ממעלה אדומים. הקטין נחקר בעבר בשב"כ על עבירות של פשעי שנאה - אך שוחרר. על פי הצו, לקטין אסור להסתובב בשטחים למעט במעלה אדומים או להיכנס לירושלים. כמו-כן, עליו להיות בבית הוריו בשעות הלילה ונאסר עליו לשוחח עם 16 מחבריו. 

עורך דינו של הצעיר, איתמר בן גביר, תקף הערב בחריפות את ההחלטה להוציא נגדו צו: "זו המשך ההשתוללות של שר הביטחון, לצערי הצעדים הללו לא מרגיעים את השטח אלא רק תורמים לתסיסה ופגיעה במרקם החיים העדין ביהודה ושומרון".

בן גביר הוסיף כי "אם יש ראיות נגד מרשי, יתכבדו ויגישו כתב אישום. מרשי נעצר בחודשים האחרונים לא אחת באשר למעורבות בפעולות תג מחיר, אך מעולם הדברים לא התגבשו כדי הגשת כתב אישום. אם אין ראיות הרי שאנו חיים במדינה דמוקרטית ולכן אסור היה להפעיל נגדו את הצו". 

ביום שלישי בשבוע שעבר הוצאו שלושה צווי מעצר נגד שלושה קטינים שמעורבים לטענת שב"כ בפעילות אלימה נגד פלסטינים. שניים מהקטינים חויבו לשהות בבתי הוריהם רק בשעות הלילה והורחקו מהשטחים, לקטין השלישי הורה הצו שלא לעזוב את בית הוריו.

צווי מעצר מינהליים נהפכו לחלק מהטיפול של שב"כ בימין הקיצוני בעקבות הפיגוע בדומא, לאחר החלטה של הקבינט המדיני-ביטחוני בנושא בתחילת החודש. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ