המטה ללוחמה בטרור: ממליצים להימנע מנסיעות שאינן חיוניות לטורקיה

באזהרות המסע שפורסמו לקראת החגים, נכתב כי שורת הפיגועים בשנה האחרונה באירופה ובאוסטרליה מעלה חשש לפיגועים נגד יעדים ישראלים

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

המטה ללוחמה בטרור (לוט"ר) מזהיר כי טורקיה לא יציבה מבחינה ביטחונית, אך אין כרגע מידע ממוקד על פיגוע כנגד ישראלים בה. לפיכך, ממליצים במטה להימנע מנסיעות שאינן חיוניות. האזהרה הופצה במסגרת הודעה לקראת החגים הכוללת אזהרות מסע ליוצאים לחו"ל. האזהרות נותרו כשהיו אשתקד וניתן למצוא אותן באתר האינטרנט של המטה.

לפי המטה ללוחמה בטרור, בקרב גורמי טרור מקומיים, בהם דאעש, נלקחים בחשבון יעדים ישראליים לביצוע פיגועים, אך הם אינם מגובשים מספיק כדי להחמיר את אזהרת המסע למדינה. על רקע הפיגוע של דאעש בטורקיה בחודש שעבר והמערכה הטורקית נגד מעברם של אנשי דאעש דרך גבולותיה אל סוריה, ישנה מתיחות הולכת וגוברת במדינה.  אולם במטה ללוחמה בטרור החליטו שלא לשנות את המלצתם לנוסעים הישראלים, ולכן מבקשים להימנע מנסיעות שאינן חיוניות. לדברי גורם במטה, חלה עלייה במספר הנסיעות של ישראלים למדינה, והוא אינו שבע נחת מכך, מאחר וגורמי הביטחון מתקשים להצביע על טורקיה כזירה בטוחה.

פינוי גופות ההרוגים בפיגוע בסורוץ' שבטורקיה, בחודש שעברצילום: אי־אף־פי

לפי הארגון, שורת הפיגועים בשנה האחרונה בבלגיה, באוסטרליה, בצרפת ובדנמרק, מעלה חשש לפיגועים נוספים נגד יעדים מערביים – ובכלל זה גם נגד קהילות יהודיות וישראלים. בין היתר, מדובר בפעילות גורמי ג'יהאד עולמי ודאעש, אך גם בארגוני טרור נוספים. בנוסף, לפי המטה ללוחמה בטרור, איראן יכולה להוציא לפועל פיגועים נוספים, ו"קמפיין הטרור השיעי", כפי שמכנים זאת במטה, נמשך. עם זאת, במטה לוט"ר סבורים כי ייתכן שבאיראן יעדיפו לשקול בכובד ראש את ההחלטה על ביצוע פיגועים, על רקע הסכם הגרעין.

במטה ללוחמה בטרור מדגישים כי ישנן שתי זירות מאוימות באפריקה - בניגריה, מצד ארגון "בוקו חראם", ובקרן אפריקה, במדינות קניה, סומליה, וכן לעתים באתיופיה - מארגון "אל-שבאב א-סומלי". במטה סבורים כי יש איום גובר לפיגועים באזורים אלה - הן כלפי יעדים מערביים והן כלפי יעדים ישראליים - בדגש על אנשי עסקים, חברות ישראליות ומרכזי קניות. 

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ