שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
גילי כהן
גילי כהן
גילי כהן
גילי כהן

שירות הביטחון הכללי (שב"כ) מפרסם היום (שלישי) כי חוליה של ארבעה פלסטינים, תושבי טול כרם, שכם וג'נין, תכננו לבצע פיגוע ירי ולהניח מטענים כאשר יהודים יגיעו להתפלל בקבר יוסף בשכם ללא תיאום כוחות הביטחון הישראליים. לפי שב"כ, החוליה הובלה על ידי פעיל הג'יהאד האסלאמי בעזה, מוחמד דרוויש. בשב"כ טוענים כי דרוויש פעל לחימש את החוליה. בתביעה הצבאית מגבשים בימים אלו כתבי אישום כנגד הארבעה.

קבר יוסף בשכם, ב-2011צילום: מוטי מילרוד

בהודעת השב"כ נכתב כי כל אחד מחברי החוליה פעל באופן עצמאי, והיה בעל תפקיד מוגדר כדי להוציא לפועל את הפיגוע. שני פלסטינים מטול כרם - האחד, ניסים דמירי, שנכלא בעבר בישראל ומזוהה כפעיל תנזים, והשני, בן דודו מוחמד דמירי, שוטר במשטרה הפלסטינית - היו אמורים לבצע את הפיגוע בפועל. לפי שירות הביטחון הכללי, ניסים דמירי הודה בחקירתו כי התכוון לבצע פיגוע בקבר יוסף, ואילו בן דודו היה אמור לשמש איש התצפית על המתפללים באזור.

יאסר צראוי, תושב רפידיה שבאזור שכם, נעצר אף הוא במסגרת לכידת החוליה. לפי השב"כ, הוא מוכר כפעיל חמאס, והיה אמור ללמד את ניסים דמירי להכין פצצת בנזין עבור הפיגוע. עצור נוסף, עדואן נזאל, פעיל ג'יהאד אסלאמי מאזור ג'נין, היה אמור להיות ספק אמצעי הלחימה לחוליה, והתבקש לעשות זאת על ידי איש הקשר העזתי, דרוויש. בהודעת השב"כ נמסר כי "עולה שוב, בצורה ברורה, המוטיבציה הגבוהה של פעילים ברצועת עזה לניע ולהכווין פעילות טרור באיו"ש, הנסמכת גם על יוזמות מקומיות לביצוע פיגועים". 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ