עשרות מתנחלים נכנסו למבנה בן 12 דירות בסילוואן שבמזרח ירושלים

שלשום בלילה החליפו המתנחלים מנעולים בבניין, והבוקר כבר החלו צעירים לסחוב ציוד לתוך המבנה. בכך הוכפל מספר המשפחות היהודיות המתגוררות בלב הכפר

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

עשרות מתנחלים יהודים נכנסו היום (חמישי) לפנות בוקר למבנה בן 12 דירות בכפר סילוואן שבמזרח ירושלים. בכך כמעט הוכפלה כמות המתנחלים היהודים בלב הכפר, שכבר היום מתגוררות בו 15 משפחות יהודיות - מה שצפוי להגביר את החיכוך במקום.

בשבועות האחרונים משקיעה עמותת עטרת כהנים מאמץ רב בהרחבת ההתנחלות שבסילוואן. לפני כשלושה חודשים נכנסו מתנחלים לבית במרכז הכפר, צו פינוי הוצא לבית שכן ושלשום בלילה החליפו המתנחלים את המנעולים במבנה בן 12 הדירות. הבוקר כבר החלו צעירים יהודים רבים לסחוב ציוד לתוך המבנה, כפי שהעריכו השכנים הפלסטינים בעקבות החלפת המנעולים.

לפני מספר חודשים הגישו אנשי עטרת כהנים תביעת פינוי נגד בעלי המבנה. התביעה מתבססת על הקדש יהודי, שירש את הקרקעות שנרכשו על ידי יהודים לפני למעלה ממאה שנים. במקביל לתביעות הפינוי מפעילים פעילי העמותה לחץ על התושבים כדי שיסכימו להתפנות מרצון.

הבניין המדובר נמצא אף הוא על שטח בבעלות ההקדש, ונגד בעליו הוגשה תביעה לפינוי שאמורה להיות נידונה בעוד מספר חודשים. עם זאת, נראה כי בעל המבנה הגיע להסכמה כספית עם העמותה. בימים האחרונים פונו מדירותיהם מרבית דיירי הבניין, שחיו במקום בשכירות, ושלשום בלילה הגיעו המתנחלים והחליפו את המנעולים במבנה. לדברי מקורות פלסטינים בסילוואן, בעל המבנה הודה בפניהם שהוא הגיע לסיכום על פינוי הנכס, והוא עצמו עזב את הכפר וסגר את מכשיר הטלפון שלו. משפחה פלסטינית אחת שגרה בבניין סירבה להתפנות, בטענה שחוזה השכירות שלה עדיין תקף. לטענת גורמים פלסטינים, המתנחלים טענו כי החוזה אינו בתוקף, אך לפי שעה המשפחה נותרה בדירתה.

"זו חברוניזציה של ירושלים", אומרת בתגובה חגית עפרן, ראש צוות מעקב התנחלויות בשלום עכשיו. "מדובר בהשתלטות על נכס אסטרטגי בשכונה בחסות הממשלה, בדרך לתכניתם הגדולה לשנות מהיסוד את אופי השכונה. המתנחלים לא רק מרחיקים אותנו מהסיכוי לשלום, הם גם מערערים את היציבות בירושלים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ