נשים פלסטיניות מנעו מחייל צה"ל לבצע מעצר בהפגנה בגדה

החייל נשלח לעצור קטין שזוהה כמיידה אבנים, אך לאחר שכמה נשים התנפלו עליו הורה הקצין האחראי לשחרר את הקטין. החייל נפצע באורח קל

גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
החייל בהפגנה בנבי סאלח, היום
גילי כהן

עימותים בכפר הפלסטיני נבי סאלח שבגדה המערבית: חייל צה"ל שביקש לעצור קטין שיידה אבנים בהפגנה בכפר נפצע היום (שישי) באורח קל, לאחר שהותקף על ידי כמה נשים פלסטיניות שמנעו את המעצר.

לפי הצבא, כוח צה"ל זיהה בהפגנה מיידה אבנים וחייל נשלח לעוצרו, משום שלא היה ברור שמדובר בקטין. כאשר ביקש החייל לעצור את הקטין התקהלו סביבו כמה נשים בניסיון למנוע זאת ממנו. כאשר הבחין הקצין האחראי בעימות, החליט לשחרר את הקטין. צה"ל מסר כי בעימותים נעצרו שני פלסטינים אחרים. בהמשך נודע כי אחד העצורים הוא פעיל זר.

شاهد كيف قام النسوة بضرب جندي احتلالي في قرية النبي صالح قرب رام الله بعد محاولته اعتقال احد الأطفال

Posted by ‎Ramallah City | مدينة رام الله‎ on Friday, August 28, 2015
מתוך עמוד הפייסבוק Ramallah City

פעילים שהיו בהפגנה ציינו כי בעת המעצר נהג החייל באלימות כלפי הילד, בן 12, אשר מגובס בידו. לדברי יהונתן פולק, עובד "הארץ" שנכח בהפגנה, הילד לא יידה אבנים והכוח הצבאי, ששהה במבנה נטוש לפני שהגיח לעצור את הילד, יכול היה להבחין כי מדובר בקטין. פולק הוסיף בשיחה עם "הארץ" כי החייל שתפס את הילד, שהיה רעול פנים, כיוון את נשקו לעבר הילד ונקט כלפיו אלימות כאשר עצר אותו. 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "באירוע המדובר התקיימה הפרת סדר אלימה בנבי סאלח, בו פלסטינים יידו אבנים לעבר כוח צה"ל ששהה במקום. הנער המצולם הופלל על ידי כוח תצפית כזורק אבנים, ולפיכך הוחלט לעצור אותו. בעת ביצוע המעצר התפתחה פרובוקציה אלימה של מספר פלסטינים, בהם נשים וילדים. לנוכח החיכוך האלים מפקד הגזרה החליט לחדול מביצוע המעצר". 

בכפר נבי סאלח מתקיימת בכל יום שישי הפגנות, במחאה על השתלטות ההתנחלות הסמוכה, חלמיש, על אדמותיהם של תושבי הכפר.

החייל בהפגנה בנבי סאלח, היוםצילום: רויטרס
החייל בהפגנה בנבי סאלח, היוםצילום: אי־אף־פי
החייל בהפגנה בנבי סאלח, היוםצילום: אי־אף־פי
החייל בהפגנה בנבי סאלח, היוםצילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ