תושבת כפר בצפון הארץ נעצרה בטורקיה בחשד שתכננה להצטרף לדאעש בסוריה

האשה, בת 40 ואם לילדים, נעצרה לאחר שמשפחתה הודיעה כי היא נעדרת. היא הוחזרה לישראל והובאה לדיון בבית משפט השלום בנצרת, שהאריך את מעצרה

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נעה שפיגל
נעה שפיגל

תושבת כפר בצפון הארץ בשנות ה-40 לחייה, אם לילדים, נעצרה אמש (שישי) בטורקיה בחשד שתכננה להצטרף לכוחות ארגון המדינה האיסלאמית (דאעש) בסוריה. בני משפחתה הודיעו למשטרה בארץ כי היא נעדרת ולאחר מכן היא נעצרה בידי המשטרה הטורקית. היום היא הוחזרה לישראל והובאה הערב לדיון בבית משפט השלום בנצרת, שהאריך את מעצרה.

בתחילת החודש הוגשו כתבי אישום נגד שני צעירים, ערבי-ישראלי ופלסטיני תושב מזרח ירושלים, בגין ניסיון להצטרף לשורות הארגון הקיצוני. ח'מיס עדנאן ח'מיס סלאמה, בן 21 מרמלה וסטודנט להנדסה במכללת כנרת, הואשם בעבירות של מגע עם סוכן חוץ וניסיון יציאה מהארץ שלא כדין. פארס שריתח, בן 18 מהכפר עקב שבמזרח ירושלים, המתגורר בשנים האחרונות בארה"ב, הואשם בעבירה של ניסיון לחבור להתאגדות בלתי מוכרת.

לפי הודעת שב"כ, סלאמה הודה בחקירתו כי הושפע מסרטוני הארגון ויצר קשר עם שני סוכנים של המדינה האיסלאמית דרך הרשת. הוא נסע לטורקיה במטרה לעבור את הגבול לסוריה ולהצטרף לארגון, אך נעצר בידי המשטרה הטורקית. לאחר כמה ימים גורש לישראל ונעצר עם נחיתתו בנמל התעופה בן גוריון.

שריתח הואשם אף הוא שהחליט, יחד עם שניים מבני משפחתו, להצטרף לארגון המדינה האיסלאמית. על פי כתב האישום נגדו, הוא נסע לטורקיה כדי לחצות את הגבול לסוריה, אך השלטונות הטורקיים סירבו להכניסו למדינה מאחר ודרכונו לא היה בתוקף. לאחר מכן חזר שריתח לישראל כדי לחדש את הדרכון והמשיך לעמוד בקשר עם שני בני משפחתו שהצליחו להגיע לסוריה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ