נתניהו: מוכן לנסוע לרמאללה מיד כדי להיפגש עם עבאס ולנהל מו"מ ישיר

ראש הממשלה נפגש עם נציגות תנועת "נשים עושות שלום", שחברותיה צמו מול מעונו בקריאה לחידוש תהליך השלום עם הפלסטינים. נתניהו אמר כי הוא תומך בפתרון שתי המדינות וכי הוא מוכן לנהל מו"מ ללא תנאים מוקדמים

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו עם נציגות ארגון נשים עושות שלום במעונו בירושלים, הערבצילום: קובי גדעון / לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (שלישי) לקבוצת פעילות של תנועת "נשים עושות שלום" כי הוא תומך בפתרון שתי המדינות לשני עמים ומוכן לנסוע לרמאללה מיד כדי להיפגש עם הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס (אבו-מאזן) אם האחרון יסכים לכך. 

בפגישה שהתקיימה אחר הצהריים השתתפו ארבע ממנהיגות התנועה שחברותיה צמו במשך 50 יום מול בית ראש הממשלה בקריאה לחידוש תהליך השלום עם הפלסטינים. המשתתפות היו השופטת (בדימוס) סביונה רוטלוי, מילנה יערי, אמאל ריחן אבו-רמדאן ואילת הראל. לפי הודעה שפרסמה הערב לשכת נתניהו, חברות התנועה ביקשו מראש הממשלה שייזום ויוביל תהליך להסכם עם הפלסטינים.

נתניהו, לפי הודעת לשכתו, הביע את רצונו לחזור לשולחן המשא ומתן. "אין לי אף תנאי מוקדם למשא ומתן, אני מוכן עכשיו לנסוע לרמאללה או לכל מקום אחר כדי להיפגש ולנהל מו"מ ישיר ללא תנאים מוקדמים", אמר נתניהו. "אנחנו רוצים לנהל משא ומתן עם הפלסטינים. הפתרון הוא של שתי מדינות לשני עמים – מדינה פלסטינית מפורזת שמכירה במדינת הלאום של העם היהודי. אם בכוונתכן להיפגש עם אבו מאזן, אמרו לו שאני מוכן להיפגש והאם הוא מוכן לכך".

לפני כמה שבועות נפגשו נציגות התנועה עם אשת ראש הממשלה שרה נתניהו. האחרונה אמרה לנשים כי עליהן להפגין מול ביתו של עבאס ברמאללה כיוון שהוא זה שאחראי לקיפאון בתהליך השלום.

מאהל המחאה של "נשים עושות שלום" ליד בית ראש הממשלה בירושלים, בחודש שעברצילום: תומר אפלבאום

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ