לוחם צה"ל מחטיבת כפיר היכה פלסטיני במהלך מעצר וגרם לו לחבלה בפניו

הפלסטיני שנפצע נזקק לטיפול רפואי ושוחרר מבית החולים במהלך היום. בצה"ל הגדירו את האירוע כ"חמור" ופתחו בחקירת מצ"ח. החייל הושעה לבינתיים מכל פעילות

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיילים מתעמתים עם עצור פלסטיני, יוניצילום: רויטרס

לוחם צה"ל מחטיבת כפיר היכה פלסטיני שנעצר על ידי כוחות הצבא, במהלך פעילות מבצאית שביצעו כוחות צה"ל הלילה באל-ערוב. הפלסטיני, שנפצע באפו, נזקק בעקבות התקיפה לקבלת טיפול רפואי והובהל לבית חולים.

לפי הצבא, במהלך הבוקר (רביעי) שוחרר הפלסטיני שנפצע מבית החולים. לפלסטיני נערכו צילומים ובדיקות רפואיות, בסופן התברר כי על אף החשד הראשוני, אפו לא נשבר. כך דווח לראשונה היום באתר "וואלה".

לאחר המקרה, נודע למפקדיו של החייל על התקיפה של העצור ואלו החליטו כי יש להשעות את הלוחם מכל פעילות עד לבירור האירוע. בנוסף, המשטרה הצבאית החוקרת (מצ"ח) פתחה בחקירת נסיבות התקרית.

במהלך הלילה נעצרו 18 פלסטינים על ידי כוחות צה"ל, שלושה מהם באל-ערוב, דרומית-מערבית לבית לחם. מדובר צה"ל נמסר בתגובה  כי "האירוע הינו אירוע חמור, שאינו עולה בקנה אחד עם ערכי צה"ל. בנושא נפתחה חקירת מצ"ח. עם סיומה יועברו ממצאיה לבחינת הפרקליטות הצבאית, כמו כן החייל הושעה מכל פעילות". 

בחודש יוני נשפטו חיילי צה"ל מחטיבת כפיר על תקרית שבה הוכה פלסטיני לעיני המצלמות במחנה הפליטים ג'ילזון שבגדה המערבית. במהלך המשפט נקבע כי מעצר הפלסטיני היה מוצדק, אולם השימוש בכוח מצד החיילים היה בלתי מידתי.

מפקד הפלוגה מגדוד הנחל החרדי ננזף בידי מפקד חטיבת כפיר. חייל נוסף שהוקלט מקלל את הפלסטיני נדון ל-30 ימי ריתוק ושני חיילים שצולמו מכים את הפלסטיני, כשלטענת דובר צה"ל הם "מפעילים כוח בלתי מידתי", נדונו ל-28 ימי מחבוש על תנאי.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ