בתים במושב נתיב העשרה ניזוקו מירי מקלע מעזה

לא ידוע על נפגעים ולפי ההערכה בצה"ל, מדובר בירי תועה. מחנה אימונים של חמאס שנבנה לאחר מבצע צוק איתן נמצא בסמוך ליישוב ובאפריל האחרון בית הכנסת במושב נפגע מירי תועה מנשק קל

גילי כהן
אלמוג בן זכרי, כתב "הארץ" בדרום
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הנזק שגרם הירי לאחד הבתים, הערבצילום: שיטור חוף אשקלון

כדורים ממקלע נורו הערב (רביעי) אל עבר בתים במושב נתיב העשרה סמוך לגבול עם רצועת עזה. לפי הדיווח הראשוני של הצבא, שלושה בתים ניזוקו מהירי, שנפתח מצפון הרצועה. לא ידוע על נפגעים. לפי ההערכה בצבא, מדובר בירי תועה.

ישי ביידר, תושב נתיב העשרה שביתו ניזוק מהירי, אמר ל"הארץ" כי ילדיו ישבו בסלון כשלפתע חדרו שני קליעים לבית. אשתו של ביידר היתה בחדר עם בנם התינוק. בני המשפחה נבהלו למשמע הירי ורצו לממ"ד. לאחר מכן מצא אבי המשפחה את שני הקליעים.

תצפית על עזה מקיבוץ נתיב העשרה, בחודש שעברצילום: אילן אסייג

בסמוך לנתיב העשרה, מעבר לגדר המערכת, ישנו מתקן אימונים של חמאס, שנבנה לאחר מבצע צוק איתן. באפריל האחרון בית כנסת ביישוב נפגע אף הוא מירי תועה מכיוון רצועת עזה.

גדעון שרעבי, רבש"צ המועצה אזורית חוף אשקלון, סיפר: "היה ירי משטח הרצועה, מכיוון דרום מערב. צרור של קליעים 0.5, שפגעו בשלושה בתים, שניים - בקירות החיצוניים ובבית אחד זה פגע בקיר החיצוני וחצה את הבית. ישבו שם הילדים ראו טלוויזיה, וזה בדיוק חדר מולם, ממש בקו מולם". לדברי שרעבי, אם הטלוויזיה לא היתה עוצרת את הקליע, הוא עלול היה לפגוע בילדים. עוד אמר: "הקליע השני נעצר במאוורר. היה מזל גדול".

שרעבי סיפר שזאת הפעם הרביעית או החמישית שבה נורים כדורים מנשק קל לעבר היישוב. לדבריו, "עלה חשש מירי של צלפים בכינון ישיר לבתים הנצפים משטח הרצועה. רוב הבתים מוסתרים על ידי שתי חומות גבוהות, חומות כפולות. אבל יש בתים שעדיין נצפים ומיגנו את הקירות שלהם בפלטות פלדה". לטענת שרעבי, במקרה של ירי לא ישיר, כדורים שנורים בקשת, אין אפשרות להגן על הבתים.

אתמול לפנות בוקר נשמעו אזעקות בנתיב העשרה וקיבוץ יד מרדכי. שני היישובים נמצאים במועצה האזורית חוף אשקלון. מצה"ל נמסר כי ככל הנראה מדובר היה בשיגור כושל מרצועת עזה, וכי כוחות הצבא מבצעים סריקות באזור.

בשבוע שעבר רקטה, ששוגרה מרצועת עזה, התפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול. הנפילה לא גרמה לנפגעים ולאחר השיגור לא הופעלה אזעקה. חיל האוויר תקף בתגובה במרכז הרצועה. מוקדם יותר בחודש שעבר נורו מעזה שלוש רקטות, שאחת מהן התפוצצה בשטח פתוח סמוך לגבול ושתיים נפלו בתוך הרצועה. אף במקרה הזה לא הופעלה אזעקה.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ